حبیبی در نشست دبیران موتلفه:

بیانیه اتحادیه اروپا نوعی فرار به جلو است/ هشدار درباره نفوذ عناصر لیبرال و لائیک در بخش فرهنگ

احزاب و تشکلها

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی بیانیه اتحادیه اروپا را سند وابستگی جریان فتنه 88 به دشمنان قسم خورده انقلاب دانست و گفت: اصلاح‌طلبان باید این ننگ را از دامن خود پاک کنند و نگذارند لکه ننگ وابستگی به اجانب به دامن آنها تا ابد باقی بماند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت، اظهارداشت: نمی‌دانم چه چیز اروپائیها را اینقدر گستاخ کرده است که بی شرمانه از سران فتنه حمایت می‌کنند و اجازه تأسیس دفتر نمایندگی برای ملاقات با محکومان امنیتی می‌خواهند.

وی افزود: وقیح تر از اینها خواستار آزادی همجنس‌بازی در ایران شده‌اند؛ آنها به همین ها  اکتفا نکرده‌اند و گفته‌اند انتخابات اخیر ریاست جمهوری غیر دمکراتیک بوده و با چارچوبهای مورد نظر آنها مطابقت ندارد.

حبیبی با اشاره به موضع‌گیریهای صریح خطبای جمعه در هفته گذشته و تظاهرات خودجوش مردم در پایان مراسم نماز جمعه گفت: ملت ما در برابر این وقاحت و گستاخی موضع صریح گرفت و مواضع مداخله‌جویانه اروپا را محکوم کرد. دولت و رئیس جمهور هم باید پاسخ گستاخی اروپائیها را بدهند.

وی گفت: بیانیه اتحادیه اروپا سند وابستگی جریان فتنه 88  به ویژه عاملین  آنها به دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام است. اصلاح‌طلبان باید این ننگ را از دامن خود پاک کنند و نگذارند لکه ننگ وابستگی به اجانب به دامن آنها تا ابد باقی بماند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: ما باید این رهنمود رهبری که عده‌ای استقلال کشور را مسخره و وابستگی به اجانب را تئوریزه می‌کنند را جدی بگیریم و نسبت به این پدیده حساس باشیم و واکنش به هنگام داشته باشیم.

وی افزود: وضع حقوق بشر در آمریکا اسفبار و زندانهای مخفی سیا در اروپا ننگی بر پیشانی اروپائی هاست. بیانیه اتحادیه اروپا نوعی فرار به جلو است. آنها متهم ردیف اول نقض حقوق بشر طی سه قرن اخیر بوده‌اند. مظالم آنها در مستعمرات قدیم و جدید آبرویی برای آنان باقی نگذاشته است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی پیرامون نامگذاری مقام معظم رهبری در سال جدید اظهار داشت: ما در سال 93 باید روی دو مقوله مهم یعنی اقتصاد و فرهنگ متمرکز شویم، آنهم با عزم ملی و مدیریت جهادی این یک تکلیف دینی است.

وی تصریح کرد: حمایت از تولید ملی و ترجیح کالاهای ایران به خارجی باید به عنوان یک شعار عملی در آید تا پایه‌های تولید ملی قوام پیدا کند لذا تولید در داخل باید رونق پیدا کند تا نیازمندیهای داخلی تامین شود و صادرات غیر نفتی رشد یابد.

حبیبی تاکید کرد: برای این منظور بانکها به عنوان تأمین کنندگان تسهیلات مالی، بیمه و گمرکات باید همراهی کنند و در ضمن مقررات و قوانین دست و پا گیر توسط دولت و مجلس اصلاح شود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی بیان داشت: امروز بنگاههای اقتصادی با تمام ظرفیت کار نمی‌کنند و مشکلاتی برای تولید دارند لذا قبل از هر گونه سرمایه‌گذاری باید کمک کرد این بنگاهها با ظرفیت کامل کار کنند. این رویکرد هم به اشتغال کمک می‌کند و هم روح تازه‌ای به تولید ملی دمیده می‌شود.

وی در مورد اعتنا به مسائل فرهنگی گفت: دولت باید در سپردن مدیریت‌های فرهنگی دقت کند چراکه نفوذ عناصر لیبرال و لائیک در این حوزه برای دولت مشکل آفرین و واکنش نخبگان دانشگاه و حوزه‌های علمیه را در پی خواهدداشت.

«همین عناصر خود فروخته در حال نفوذ در رسانه‌ها هستند. همانطور که از بیانیه اتحادیه اروپا معلوم است اینها خود را مستظهر به پشتیبانی غرب می‌دانند. لذا رویکرد دولت در این باره باید اتکاء به مدیریت انقلابی و جهادی باشد تا بتواند در برابر این هجوم بایستد.»

حبیبی تصریح کرد: مسئولان باید توجه داشته باشند که در موضوع اقتصاد مقاومتی اگر به صدور چند بخشنامه و برگزاری چند همایش بسنده کنند، کاری از پیش نخواهد رفت. آنچه مسلم است با وجود برخی از مقررات و آئین نامه های فعلی و برخی از مدیران غیر معتقد به این سیاست ها تحقق اقتصاد مقاومتی اتفاق نخواهد افتاد.

وی افزود: البته تولید کنندگان نیز اگر توجه کامل به استاندارهای اقتصاد مقاومتی نداشته باشند نمی توانند توقع پشتیبانی از طرف مسئولین را داشته باشند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی بیان داشت: شایسته است کلیه نهادها و سازمانهای دولتی اقتصادی برنامه های سالانه، میان مدت و دراز مدت خود را بر اساس نامگذاری سال 93 از طرف مقام معظم رهبری طراحی و اجرا کنند.

وی گفت: احیای کامل امر به معروف و نهی از منکر از امهات امور نظام مقدس اسلامی است و بذل همت بیشتر در این مورد یک ضرورت قطعی است.

حبیبی با تکریم یاد شهید علی خلیلی، برخورد سریع و قاطع قوه قضائیه با عاملین این جنایت آشکار را خواستار شد و افزود: ما با تقدیم مراتب تسلیت به خانواده معزز ایشان از خداوند متعال میخواهیم که او را با حضرات معصومین (ع) محشور فرماید.