محسن رضایی: باکری ها کمتر از امامزاده نیستند/ حال مردم در شلمچه مثل زائران اماکن مقدس بود

ایرنا نوشت:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشتی که با عنوان «امامزاده ای بنام مهدی باکری» در پایگاه اطلاع رسانی خود گذاشته به نقل از رهبر معظم انقلاب آورده است: مهدی باکری و بسیاری از فرماندهان دفاع مقدس کمتر از برخی از امامزاده ها نیستند.»
در مطلب محسن رضایی آمده است: چند سالی از پایان دفاع مقدس گذشته بود. روزی با آقایان رحیم صفوی و ذوالقدر خدمت رهبر انقلاب رسیدیم به ایشان گزارشی از ترمیم امامزاده هایی که مردم از ما خواسته بودند ارائه کردیم.

برخی از امامزاده ها جاده نداشتند برای آنها جاده کشیده بودیم. برخی از نظر بنا و ساختمان نیاز به ترمیم داشتند آنها را ترمیم کرده بودیم.

گزارش ما که تمام شد ایشان فرمودند که چرا امامزاده های خودتان را ترمیم نمی کنید. گفتیم کدام امامزاده ها؟ فرمودند آقا مهدی باکری، شلمچه و بسیاری از فرماندهان ونقاط دفاع مقدس کمتر از برخی از امامزاده ها نیستند.

این صحبت آقا باعث شد که از آن موقع به بعد توجه بیشتری به مناطق نبرد در طی هشت سال مقاومت بی نظیر ملت ایران گردید.

سرزمین هایی که با بانک های الله اکبر و نمازهای شب مردان خدایی و با دهها ابتکار و نوآوری که ملهم از افکار و اذهان پاک و مقدس فرماندهان نبرد آزاد شده بود و به دامن وطن برگشت.

در پی آن راهیان نور شکل گرفت. و امروز قریب چند میلیون نفر زایر برای زیارت به جبهه های دفاع مقدس می روند.

امسال مثل گذشته که در میان زوار جبهه های دفاع مقدس مراسم سال تحویل را درشلمچه بودم حال و هوای مردم درست مثل زیارت اماکن مقدس و امامزاده ها بود. همه از شهدا می گفتند. از کسانی که عزت و ابرو و اقتدار ملت ایران را حفظ کردند و از همین مناطق به آسمان ها و به محضر الهی پر کشیدند.

جالب بود که حتی کسانی که در دوران دفاع مقدس پا به جبهه نگذاشته بودند آنها هم امروز از شهدا و دفاع مقدس می گویند و به عنوان زایر مناطق به آنجاها می آیند. شنیدم برخی از آنها هم کانون جوانان کشور که اطلاعی از آن دوران های سخت ندارند شده اند،  البته این مهم نیست مهم انگیزه است و اینکه چه می گویند. انشاالله خدا از همه قبول کند. شاید هم بهانه و دلیل نیامدنشان و حمایت نکردنشان از دفاع مقدس درمحضر الهی مورد قبول افتد چه کسی می داند.

 

23231

 

کد N206999