بروجردی: اقدام پارلمان اروپا اشتباهی بزرگ و تاریخی بود

سیاسی

علاءالدین بروجردی اقدام پارلمان اروپا در تصویب قطعنامه ضد ایرانی را اشتباهی بزرگ و تاریخی دانست که باید تصحیح شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) علاء الدین بروجرودی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ابراز اطمینان از تحریک صهیونیست‌ها در تصویب قطعنامه پارلمان اتحادیه اروپا و نقش لابی مزدورانی همچون منافقین در این مسئله گفت: آنها طی سه سال گذشته در بحران سوریه به اهداف خود نرسیدند و در انتخابات ریاست جمهوری 92 هم با مشارکت با شکوه مردم مواجه شدند.

وی افزود: در عرصه هسته‌ای هم نرمش قهرمانانه اتفاق افتاد و به یک معنا در ابعادی خلع سلاح شدند، از این رو موفقیت‌های متعددی حتی بر مبنای معیارهای خودشان رخ داد در حالی که آنها چیزی برای گفتن نداشتند.

بروجردی تصریح کرد: ما روز یکشنبه میزبان مسئول وزارت خارجه برای باز کردن ابعاد این مسئله هستیم، بیانیه‌ای هم در مجلس به امضا خواهد رسید علاوه بر این رسم بر این است که رئیس مجلس موضع گیری جدی خواهد داشت.

وی گفت: طرحی در کمیسیون تخصصی مبنی بر الزام اتباع کشورهای اروپایی برای انگشت نگاری در هنگام ورود به کشورمان طراحی شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: ما قرار بود سفری به آلمان داشته باشیم که به علت رویه انگشت نگاری و با توجه به اصل مهم عزت سفر را لغو کردیم.

وی درباره تاسیس دفتر اتحادیه اروپا هم گفت: افتتاح دفتر رسم خودش را دارد، ما دخالت بدون دفتر را برنمی تابیم چه برسد به این که دفتر هم بزنند.

بروجردی تصریح کرد: بحث حقوق بشر آنها بر چه مبنایی انجام می شود؟ باید این درس را بیاموزند که ما نظام اسلامی هستیم و مبنای قوانین ما کلام خداست که تغییر نمی‌کند.

وی افزود: ما آمادگی بحث با غرب در مورد وضعیت اسف بار حقوق بشر را در آن کشورها داریم از جمله زندان گوانتانامو که رئیس جمهور آمریکا در تبلیغات خود گفت که آن را خواهد بست ولی نشد.

بروجردی با اشاره به تبعیت اروپا از آمریکا گفت: ما شاهد شکست صهیونیست‌ها در جنگ‌های 22، 33 و 8 روزه بودیم، شکستی که شکست آمریکاست.

وی افزود: آمریکایی‌ها فشار وارد کردند که جمهوری اسلامی ایران در ژنو نباشد و این نشست شکست خورد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما با اشاره به شهادت 3600 تا 3700 تن از نیروهای ناجا و مرزبانان در مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر، اعتراض به اعدام این گونه افراد را رد کرد و در مورد بهائیت هم با تاکید بر این که ما از حقوق شهروندان ایرانی بدون توجه به تفکر آنها حمایت می کنیم گفت: این مسلکی ساخته انگلیسی‌ها مشابه با وهابیت در اهل سنت است که می‌خواهند با پر و بال دادن به آن ضربه‌ای شبیه به مسلمانان اهل سنت به شیعه وارد کنند.

وی افزود: همجنس بازی هم پیشکش خودشان، امری که در دین مسیحیت هم پذیرفته نیست، حال چگونه پاپ در مقابل آن سکوت می‌کند؟، چیزی که رسمیت دادن و قانونی کردن آن آغاز انحطاط و منجر به سقوط است.

بروجردی در پایان اقدام پارلمان اروپا را اشتباهی بزرگ و تاریخی دانست که باید اصلاح شود و گفت: سیاست ما داشتن روابط خوب با همه از جمله غربی هاست اما به این شرط که قواعد بازی را رعایت کنند.

انتهای پیام

کد N206093