هاشمی رفسنجانی:

برخی به بهانه انتقاد خصومت می‌کنند/ شعار سال زمینه‌ساز تحقق سند چشم‌انداز شود

سایر حوزه ها

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام حراست از دستاورد سیاسی مردم را مهم خواند و گفت: بعضی ها به بهانه انتقاد، خصومت می کنند، حال آنکه اولاً نقد باید ناصحانه باشد و ثانیاً مصالح و منافع کشور، مردم و دین باید اصل باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از مسوولان کشوری و لشکری از قوای سه گانه و نیروهای نظامی و انتظامی، ائمه جمعه و جماعات، وزیران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استانداران، مدیران و روسای نهادها، سازمان ها و ارگان های بخش های دولتی، تعاونی و خصوصی و گروه های مختلف از اقشار مردم و شخصیت ها و گروه های فعال حزبی و سیاسی، بنا به سنت دیرین ایرانیان مسلمان در روزهای پس از عید نوروز با حضور در دفتر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی با وی دیدار و گفت وگو کردند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در این دیدارهای جداگانه که به صورت گروهی و طی روزهای مختلف از هفتم فروردین ماه تا امروز شنبه انجام شد، با تبریک سال جدید، ابراز امیدواری کرد که سال 93 برای ملت ایران سالی توأم با شادکامی، شادابی و تداوم موفقیت های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در ابعاد داخلی و خارجی باشد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری، بر تجربیات غنی ایران در «اقتصاد»، «فرهنگ»، «عزم ملی و مدیریت جهادی» مخصوصاً در سال های پس از انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: با این شعار و زیرساخت های اقتصادی وسیاسی، باید برای رسیدن به اهداف چشم انداز جمهوری اسلامی در افق 1404 برنامه ریزی کنیم.

هاشمی رفسنجانی وحدت ملی و پرهیز از تندروی را شرط دسترسی به اهداف انقلاب اسلامی دانست و اظهارداشت: اگر مردم و مسؤولان با احترام متقابل و برای سربلندی ایران تلاش کنند، هیچ فرد، گروه و کشوری نمی تواند در مسیر پیشرفت ایران مانع تراشی کند.

وی در بیان اتفاقات سال گذشته، حضور مردم در انتخابات را بسیار مهم و برای تاریخ ایران موثر دانست و افزود: دستاورد آن حضور امیدواری مردم، آرامش محسوس سیاسی، اقتصادی وامنیتی و اعتراف قدرت های جهانی به جایگاه ایران در مسایل منطقه ای و بین المللی است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام حراست از دستاورد سیاسی مردم را مهم خواند و گفت: بعضی ها به بهانه انتقاد، خصومت می کنند، حال آنکه اولاً نقد باید ناصحانه باشد و ثانیاً مصالح و منافع کشور، مردم و دین باید اصل باشد.

هاشمی رفسنجانی در توضیح سخنان یکی از حاضرین که عدم توجه به مردم و جمهوری را به امام(ره) نسبت می دهند، اظهار داشت: سخنان امام برخاسته از اسلام است و کسانی که می گویند «رأی مردم تزیینی است»، دانسته یا ندانسته برای بدنامی اسلام تلاش می کنند.

در جریان این دیدارها، سرمای شمال غرب کشور، اوضاع مرزهای غرب و جنوب، آخرین اخبار مرزبانان ایرانی، بیمه کامل تأمین اجتماعی، دستور جلسات آینده مجمع تشخیص مصلحت نظام، آخرین وضعیت دریاچه ارومیه، بارندگی های پربرکت آغاز سال، اوضاع دارو و درمان در کشور، وضعیت جاده ها و زحمات نیروهای پلیس، نانو و بیوتکنولوژی و آی تک، تاریخچه واکسن هپاتیت در ایران، اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و اولویت دادن به تولید، جایگاه احزاب در کشور، جلوگیری از قاچاق سوخت و اوضاع عراق، سوریه، مصر و اوکراین از جمله مباحث مطرح شده بود که میهمانان با توجه به مسؤولیت های خویش سخن گفتند و گزارش دادند.