پاکستان برای کاهش نگرانی‌های امنیتی ایران وارد عمل می‌شود

سیاسی

وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان از قصد اسلام‌آباد برای کاهش نگرانی‌های ایران درباره ناامنی‌های مرزی و وضعیت امنیتی مرزهای مشترک دو کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پرویز رشید، وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان قصد دارد برای رسیدگی به اعتراضات مقامات ایرانی درباره تهدیدهای امنیتی در مرزهای مشترکش با این کشور به ایران سفر کند.

او در ادامه ایران را دوست و برادر همسایه پاکستان خواند و تاکید کرد که اسلام‌آباد تمام تلاش خود را برای تقویت روابطش با تهران به کار خواهد گرفت.

بر اساس گزارش شبکه خبری پرس‌تی‌وی، گروهک تروریستی جیش‌العدل در روز ششم فوریه 2014 پنج سرباز ایرانی را در مرزهای سیستان و بلوچستان ربود و آن‌ها را به عنوان گروگان به پاکستان منتقل کرد. این گروهک تروریستی در روز 23 مارس مدعی شد که یکی از این سربازان را کشته است.

روز گذشته این گروهک تروریستی اعلام کرد که سربازان ایرانی را به رابط ایران در پاکستان تحویل داده است.

این در حالی است که ایران و پاکستان در فوریه 2013 توافق‌نامه‌ای را به امضا رساندند که بر اساس آن هر دو کشور موظفند برای مبارزه با جرایم سازمان یافته، مبارزه با تروریسم و مقابله با فعالیت‌های تهدیدآمیز علیه هر دو کشور با یکدیگر همکاری کنند.

ایران بارها از پاکستان خواسته است تا به متن این توافق‌نامه عمل کند.

انتهای پیام

کد N205721