جنبش "اشغال" به دنبال محکومیت جهانی سرمایه‌داری آمریکا

سیاسی

جنبش «اشغال» آمریکا با برگزاری تجمعی در نیویورک خواستار برگزاری حرکتی جهانی علیه جنگ، نابرابری و تزویر دولت آمریکا شده است.

جنبش «اشغال» آمریکا با برگزاری تجمعی در نیویورک خواستار برگزاری حرکتی جهانی علیه جنگ، نابرابری و تزویر دولت آمریکا شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، با آغاز بهار، معترضانی که خواستار برقراری صلح، خلع سلاح هسته‌ای و سرمایه‌گذاری هزینه‌های هسته‌ای و دفاعی در زمینه‌های تغییرات آب و هوایی و امراض هستند، موج جدیدی از تظاهرات‌های ضد سرمایه‌داری در آمریکا را به راه انداختند.

دیوید سوانسون، یکی از این فعالان در بیانیه‌ای اعلام کرد: مردم آمریکا اکنون می‌دانند که بدون کنترل اشراف نمی‌توان به فقرا کمک کرد و اینکه باید بین میلیاردرها و دموکراسی یکی را انتخاب کرد. اولویت‌ها باید تغییر کنند و هزینه‌هایی که به بخش نظامی، شرکت‌های نفتی و بانکداری اختصاص داده می‌شوند، می‌توانند در اختیار تولید انرژی سبز، ایجاد مدارس، قطارها، پارک‌ها قرار گرفته که کمکی واقعی به مردم و زمین است.

اولین اقدامات جنبش اشغال، اشغال وال استریت در نیویورک بود که از 17 سپتامبر 2011 آغاز شده و با توجه گسترده جهانی روبرو شد. اما به نظر می‌رسد که دولت آمریکا توجه زیادی به خواسته‌های معترضان نکرده است چرا که فاصله فقیر و غنی در آمریکا همچنان در حال رشد است.

انتهای پیام

کد N204471