الجعفری: سیاست‌های فرانسه هیچ کمکی به سوریه نمی‌کند

سوريه

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ضمن ابراز تاسف نسبت به مواضع برخی کشورهای عضو شورای امنیت درباره سوریه اعلام کرد که سیاست‌های فرانسه هیچ کمکی به حل بحران سوریه نمی‌کند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ضمن ابراز تاسف نسبت به مواضع برخی کشورهای عضو شورای امنیت درباره سوریه اعلام کرد که سیاست‌های فرانسه هیچ کمکی به حل بحران سوریه نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سوریه الان،‌ بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در کنفرانسی مطبوعاتی در پی نسیت شورای امنیت با اشاره به حمله تروریستی اخیر به بندر لاذقیه اعلام کرد: گروه‌ها و کشورهایی که بر گروه‌های تروریستی نفوذ دارند باید تضمین کنند هیچ حمله‌ای به کاروان‌های مسئول انتقال سلاح‌های شیمیایی به بندر لاذقیه و خارج از سوریه صورت نخواهد گرفت.

الجعفری ادامه داد: سیگرید کاگ، رئیس هیات مشترک سازمان ملل و سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در نشست شورای امنیت اعلام کرد که عملیات امحای سلاح‌های شیمیایی در سوریه به شکل مطلوب در حال انجام است و این روند در مراحل پایانی خود قرار دارد.

وی همچنین تاکید کرد: در گزارش مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی اشاره شده که 12 محموله مواد شیمیایی به بندر لاذقیه منتقل شده و حدود نیمی از مواد شیمیایی سوریه بزودی از بین خواهند رفت.

این مسئول سوری در ادامه نسبت به ممانعت برخی اعضای شورای امنیت از اعمال فشار علیه گروه‌های تروریستی به شدت ابراز تاسف و اعلام کرد: هیچ یک از هم‌پیمانان ترکیه، قطر و عربستان در شورای امنیت فشاری به دیگر کشورها در خصوص پوشش حملات گروه‌های تروریستی اعمال نمی‌کنند؛ حملاتی که باعث شده هزاران سوری مهاجرت کرده و ده‌ها تن قربانی شوند.

در خصوص موضع فرانسه و اظهارات نماینده این کشور درباره روند انتقال تسلیحات شیمیایی سوریه نیز الجعفری گفت: فرانسه درباره سوریه موضع جانبدارانه اتخاذ کرده و باید بگویم که سیاست‌های فرانسه درباره سوریه هیچ کمکی به حل بحران سوریه نمی‌کند؛ چرا که خود فرانسه از گروه‌هایی که برای نابودی سوریه تلاش می‌کنند و نه مخالفان ملی‌گرای سوریه حمایت می‌کند.

انتهای پیام

کد N204464