پایان حاشیه‌نشینی احمدی‌نژاد در راه است؟

محمود احمدی‌نژاد

از رییس سابق دولت در سال جدید چه خبر؟ «محمود احمدی‌نژاد» که سال 92 را با پیام انتخاباتی «زنده‌باد بهار» آغاز کرده بود، بهار 93 هم گفته است بعدا درباره برنامه‌های انتخاباتی‌اش صحبت می‌کند.
به گزارش آفتاب به نقل از شرق از رییس سابق دولت در سال جدید چه خبر؟ «محمود احمدی‌نژاد» که سال 92 را با پیام انتخاباتی «زنده‌باد بهار» آغاز کرده بود، بهار 93 هم گفته است بعدا درباره برنامه‌های انتخاباتی‌اش صحبت می‌کند. این در حالی است او که در ماه‌های گذشته کمتر حضور رسانه‌ای داشته اما سال جدید را پررنگ‌تر شروع کرده است. رییس دولت نهم و دهم، فروردین‌ماه در اولین شب از مراسم عزاداری و سوگواری حضرت «فاطمه زهرا»(ع)، که با حضور مقام‌معظم‌رهبری و جمعی دیگر از مسوولان در حسینیه امام‌خمینی(ره) برگزار شده بود حضور یافت.

او این روزها بیشتر در کنار «غلامحسین الهام» دیده می‌شود، آخرین‌بار اسفندماه 92 به‌همراه «الهام» پای مداحی «مهدی ارضی» و بعد هم سخنرانی الهام دیده شد و 12فروردین هم با او به سفر خوزستان رفت. اگرچه این دومین سفر او به خوزستان در سال‌جاری است. به گزارش فارس، او روزهای اول فروردین هم به‌همراه خانواده و با خودرو شخصی برای بازدید از مناطق عملیاتی و کاروان راهیان نور به اهواز رفته بود.

«محمود احمدی‌نژاد» در خصوص علت حضور خود در زیارتگاه‌های هشت‌سال دفاع‌مقدس گفته است: «روزی راحت می‌نشینیم که پرچم شهدا در بالای کاخ‌سفید به اهتزاز درآید.» او که در این مدت به ندرت با خبرنگاری به گفت‌وگو نشسته و در صورت لزوم صرفا به ذکر یکی، دوجمله کوتاه اکتفا کرده، در خوزستان هم وقتی با این پرسش روبه‌رو شده که آیا برنامه‌ای برای نامزدشدن در دور بعدی انتخابات ریاست‌جمهوری دارد یا نه تنها گفته ‌است: «به موقع در این رابطه صحبت می‌کنم.»

پرسش از بازگشت «احمدی‌نژاد» به قدرت، یکی از سوال‌های اصلی از رییس سابق دولت است. اسفندماه سال گذشته اخباری منتشر شده بود، مبنی بر اینکه «احمدی‌نژاد» یک فهرست 150نفره انتخاباتی برای تهران و شهرهای بزرگ تهیه کرده است و قرار بر این است که این فهرست را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله پالایش کنند تا به تعداد نمایندگان موردنظر برای فهرست که 30نفر است، برسند. اگرچه یک منبع آگاه نزدیک به احمدی‌نژاد همان زمان گفت: «احمدی‌نژاد فعلا بازگشت به انتخابات را زود می‌داند و به‌ویژه برای مجلس هم برنامه خاصی ندارد و جلساتی که با یاران سابق برگزار می‌کند ربطی به انتخابات ندارد.»

با این حال سایت «میدان ۷۲» نزدیک به «احمدی‌نژاد» و «مشایی» چندروز قبل با انتقاد از اظهارات حسن روحانی و اکبر هاشمی‌رفسنجانی درباره عملکرد دولت‌های نهم و دهم، احمدی‌نژاد را «آتشفشان خفته‌ای» دانسته که اگر شروع به فعالیت کند «گدازه‌هایش» مخالفان را دفن خواهد کرد. سایت «میدان ۷۲» نوشته مخالفان احمدی‌نژاد از «نفس‌کشیدن احمدی‌نژاد هم وحشت دارند» و باید دعا کنند که «این سکوت {رییس دولت‌های نهم و دهم} نشکند.» رییس دولت سابق از زمانی که از متن سیاست بیرون آمد ترجیح می‌داد در حاشیه آن بماند. رویه‌‌ای که اکنون در آغاز سال 93 به‌نظر می‌رسد تغییر کرده  است.
کد N204058