سرگئی لاوروف:

مشروط کردن برگزاری ژنو 3 به کناره گیری اسد غیر قابل قبول است

آفریقا و خاورمیانه

وزیر امور خارجه روسیه امروز در سخنانی اعلام کرد که مشروط کردن برگزاری نشست ژنو 3 به کناره گیری بشار اسد از قدرت غیر قابل قبول است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: اظهارات کشورهای غربی درباره اینکه بشار اسد رئیس جمهوری سوریه مسئول گسترش تروریسم در این کشور است، هرگز قابل قبول نیست.

وی با بیان این مطلب افزود: این سخن که سیاست های بشار اسد در افزایش تروریسم در سوریه نقش داشته غیر منطقی است. چنین موضعی با توجه به تصمیمات شورای امنیت که مبتنی بر توجیه نکردن تروریسم تحت هر شرایطی است، غیر منطقی به نظر می رسد.

لاوروف خاطرنشان کرد: مرتبط کردن برگزاری نشست ژنو 3 به موافقت بشار اسد با کناره گیری از قدرت در شرایط فعلی قابل قبول نیست.

وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد: همه اظهار نظرهایی که گفته می شود نشست ژنو 3 زمانی باید برگزار شود که اسد با کناره گیری خود موافقت کند و پس از آن مبارزه با تروریسم مطرح شود در چنین شرایطی مناسب نیست چرا که مبارزه با تروریسم برای همه و کسانی که خواهان حل بحران سوریه هستند اولویتی است که نباید مشروط شود.

 

 

 

وبگردی