رییس جمهوری در پایان بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره):

رفع دغدغه مردم در حوزه سلامت از اولویت های دولت است

دولت

نظام سلامت در کشور باید در جایگاهی قرار گیرد که علاوه بر حفظ شأن مردم بزرگ ایران موجب رونق گردشگری سلامت کشور شود./بدون شک کاهش فشارهای روانی، ارتباط مثبتی با روند بهبود بیمار دارد و در این زمینه ارتباط خوب پزشک با بیمار و هماهنگی بخش های مختلف بیمارستان با یکدیگر بسیار موثر است.

رییس‌جمهوری با تاکید بر اینکه امنیت، آموزش و نظام سلامت دغدغه اصلی مردم ایران است، افزود: یکی از اصلی ترین اولویت های دولت یازدهم رفع نگرانی مردم در حوزه سلامت است و امیدواریم در سال ۱۳۹۳ جایگاه بهداشت و درمان درکشور بیش از پیش ارتقا یابد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رییس‌جمهوری پس از عیادت از بیماران بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) در جمع وزیر، معاونان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس و مسولان دانشگاه علوم پزشکی امام خمینی (ره) گفت: نظام سلامت در کشور باید در جایگاهی قرار گیرد که علاوه بر حفظ شأن مردم بزرگ ایران موجب رونق گردشگری سلامت کشور شود.

رییس جمهوری با بیان اینکه حل مسایل مربوط به نظام سلامت کشور با وجود عزم دولت و اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در کوتاه مدت میسر نیست، خواستار حضور همه مردم به ویژه خیرین در این حوزه شد.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه باید سرمایه گذاری بیشتری در امر بهداشت به منظور پیشگیری از بروز و گسترش بیماری انجام شود، از تغذیه سالم، ورزش و حل دغدغه های اجتماعی و کم کردن فشار روانی به عنوان راهکارهایی برای از بین بردن زمینه های بیماری یاد کرد.

رییس‌جمهوری همچنین بر بهره برداری درست از امکانات و تجهیزات پزشکی با توجه به نیاز کشور به واردات آنها از خارج تاکید کرد و گفت: بدون شک کاهش فشارهای روانی، ارتباط مثبتی با روند بهبود بیمار دارد و در این زمینه ارتباط خوب پزشک با بیمار و هماهنگی بخش های مختلف بیمارستان با یکدیگر بسیار موثر است.

دکتر روحانی سپس با بیان اینکه بیمارستان امام خمینی(ره) با توجه به قدمت، امکانات و ظرفیتش می تواند در جایگاهی قرار گیرد که مایه مباهات و افتخار کشور باشد، گفت: این بیمارستان با توجه به برنامه ریزی های انجام شده بیش از پیش تجهیز خواهد شد تا در خدمت مردم گوشه و کنار ایران اسلامی باشد.

رییس‌جمهوری ادامه داد: جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس با ایثار و فداکاری به رسالت خود جامه عمل پوشاندند و امروز نیز کشور نیازمند همین روحیه است تا فرهنگ نوع دوستی و خیّر بودن بیش از پیش در جامعه جاری و ساری شود.

پیش از این نشست و در آخرین روز از تعطیلات نوروز ۱۳۹۳ رییس جمهوری با حضور در بخش عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) از بیماران بستری در این بیمارستان عیادت کرد.

دکتر روحانی در این دیدار صمیمی که بیش از دو ساعت به طول انجامید با حضور بر بالین بیماران به صورت جداگانه جویای احوال آنان شد و دستوراتی برای حل مشکلات آنها صادر کرد

کد N203634