امام جمعه موقت تهران:

مردم ایران اجازه تشکیل جاسوس خانه دیگری را در کشورشان نمی دهند

امام جمعه موقت تهران

تهران -ایرنا- امام جمعه موقت تهران با اشاره به درخواست مطرح شده مبنی بر تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران گفت: آن ها باید از تعطیلی جاسوس خانه آمریکا پند بگیرند چرا که این مردم اجازه نمی دهند جاسوس خانه دیگری در ایران به وجود بیاید.

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران افزود: مساله ی بسیار شگفت انگیزی که در این زمان اتفاق افتاده است قطعنامه هیات پارلمانی اروپاست که در کمیته روابط خارجی تصویب شد.

وی ادامه داد: ابتدا باید به خود اروپایی ها تسلیت بگوییم که معلوم می شود شما کاملا نوکر آمریکا و سرسپرده هستید؛ گویا خودتان استقلالی ندارید و هر چه اربابتان بگوید شما عمل خواهید کرد.

امام جمعه موقت تهران گفت: خیلی شرم آور است یعنی بی حیایی و بی شرمی را به حداعلا رساندند، چه توقعات و اتهامات عجیبی مطرح می کنند و می گویند در ایران حقوق بشر مراعات نمی شود؛ به چه دلیل مراعات نمی شود؟ چون در ایران اگر کسی قاتل بود باید کشته شود و شما این را خلاف حقوق بشر می دانید یعنی بگذاریم انسان ها هرچه می خواهند بکشند و کسی آن ها را مجازات نکند.

آیت الله موحدی کرمانی اظهارداشت: قرآن می گوید اگر می خواهید یک جامعه زنده داشته باشید باید قصاص در آنجا حاکم باشد.

وی ادامه داد: در انتخابات ریاست جمهوری آمدند و گفتند با استانداردهای بین المللی سازگاری ندارد، ممکن است بیان کنید این استانداردها چیست که ایران تخلف کرده است؟ زورگویی کمتر کنید.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: توقع دارند و دستور می دهند فتنه گران به خصوص سران فتنه باید آزاد شوند، این ها دیگر آبرویی برای سران فتنه باقی نگذاشتند البته آبرو نداشتند.

آیت الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: همچنین آن ها با کمال پررویی دستور می دهند احمد شهید که عنصری ضد ایرانی و بلندگوی استکبار است، باید اجازه دهید وارد ایران شود و فتنه کند؛ ایران اگر بنا باشد مجری این فرامین باشد باید به او تبریک گفت.

وی افزود: آن ها می گویند باید سفرهای پارلمانی به ایران حتما باید همراه با اجازه ملاقات با فتنه گران و ضد انقلاب ها باشد و این چه توقعات زشتی است، یعنی رسما می گویند ما می خواهیم فتنه و فساد کنیم و می خواهیم با حکومت بجنگیم.

آیت الله موحدی کرمانی اظهارداشت: البته دولت و مجلس به این یاوه سرایی ها پاسخ داده اند اما توقع این است موضع بیشتری بگیرند.**جهاد فرهنگی اساس جهاد حضرت زهرا(س)

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: اساس جهاد حضرت زهرا (س) جهاد فرهنگی، بیدار و آگاه کردن مردم از جهالت بود.

وی با بیان این که اولین گام آن حضرت در جهاد فرهنگی، آمدن ایشان به مسجد و اقامه خطبه آتشین بود، ادامه داد: ایشان در بخشی از خطبه خود اینگونه فرمودند که یادتان باشد چقدر بیچاره بودید، امنیت جانی نداشتید و شما را به عنوان برده می فروختند و آن بدبختی ها به برکت رسالت پدرم رسول الله (ص) تمام شد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: آن حضرت همچنین فرمودند که خداوند اطاعت ما را موجب نظام دین قرار داده است و تمسک به ما به عنوان پیشوا می تواند جلوی هر خطری را بگیرد.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه وصیت حضرت زهرا (س) به هنگام شهادت در حقیقت سند جاودانه حقانیت ولایت حضرت علی (ع) است، بیان داشت: آن حضرت به همسر بزرگوار خویش فرمودند بدنم را شب غسل بده، مراسم تشییع را شبانه انجام بده و نماز را در دل شب بر من بگذار و هیچ کس را مطلع نکن و محل دفن مرا پنهان کن.

وی یادآورشد: به واقع محققان ما باید پژوهش کنند که چرا دختر پیغمبر (ص) باید چنین درخواستی از حضرت علی (ع) داشته باشد و چرا باید قبر ایشان مخفی بماند.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: حضرت زهرا (س) پیغمبر نبود اما روح و جان پیامبر اکرم (ص) بود، وحی بر ایشان نازل نمی شد اما محدثه بود، آن حضرت امام نبود اما هم کفو امام و حجت ائمه اطهار علیهم السلام بود.

آیت الله موحدی کرمانی اظهار داشت: حضرت زهرا (س) در شرایط بسیار سختی بعد از پدر بزرگوارش قرار گرفت، در شرایطی که امامت و ولایت در معرض خطر بود و آن حضرت نمی توانست در برابر چنین مساله مهمی بی تفاوت باشد از این رو با جهاد خود، وظیفه مردم را به آنها گوشزد کرد.

این خبر درحال تکمیل است

سیام(3)9254**1883**
کد N203579