نوری مالکی: عراق نیازمند تغییر است

نخست‌وزیر عراق تأکید کرد، کشورش نیازمند تغییر و ثبات است و این امر بدون رأی صحیح شهروندان در انتخابات عملی نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نوری مالکی، نخست‌وزیر عراق گفت: شهروندان باید دولتی را انتخاب کنند که پایگاهی بزرگ در جامعه داشته باشد.

وی افزود، عراق به دولتی با اکثریت سیاسی نیاز دارد که همه اعضا به برنامه‌های سیاسی آن اعتماد داشته باشند. چنین دولتی هیچ کدام از طیف‌های دیگر را به حاشیه نمی‌راند.

مالکی خاطرنشان کرد: هر کسی که می‌خواهد، می‌تواند عضو این دولت شود و هرکسی هم که نمی‌خواهد می تواند به مخالفان آن بپیوندد.

نخست‌وزیر عراق با دعوت از شهروندان برای حضور گسترده در انتخابات، گفت: ما نیازمند رأی شهروندان و کار و سازندگی هستیم و دولتی را نیاز داریم که به کار ادامه دهد.

نخست‌وزیر عراق همچنین گفت که کمیته انتخابات تاکنون 17 میلیون کارت الکترونیکی شرکت در انتخابات به واجدان شرایط شرکت در انتخابات آتی پارلمانی تحویل داده شده است.

وی افزود: این میزان معادل 70 درصد افراد واجد شرایط برای شرکت در انتخابات است.

مالکی با ابراز خوشبینی از استقبال گسترده مردم برای دریافت کارت شرکت در انتخابات، از تلاش کمیته انتخابات برای برگزاری سالم این انتخابات قدردانی کرد و همچنین گفت که دولت تمام تدابیر لازم را به منظور جلوگیری از حمله به کارمندان انتخابات و مردم، اتخاذ کرده است.

سایت شبکه عراقی سومریه نیوز گزارش داد، علت ارائه کارت الکترونیکی به رأی‌دهندگان، تضمین شفافیت و سلامت انتخابات، کسب اطمینان تمام طرفهای شرکت کننده در انتخابات، و تقویت عملکرد آن است.

انتهای پیام

کد N202395