اعتراض شدید ایران به پاکستان درباره وضعیت مرزبانان ربوده شده کشورمان

ایرنا نوشت:

 معاون مدیر کل غرب آسیای وزارت امور خارجه کشورمان امروز (چهارشنبه) در دیدار سفیر پاکستان مجدداً ضمن اعلام مراتب اعتراض تهران به اسلام آباد ، بر لزوم تحرک بیشتر و بسیج همه امکانات و نیروهای پاکستانی برای حل مشکل ، آزادی مرزبانان ایرانی ربوده شده ، حفظ سلامتی آنها، تضمین عدم تکرار در آینده و دستگیری و تحویل اشرار و تروریست ها تاکید کرد .


وی تصریح کرد که نهادهای ذیربط ایرانی برای هرگونه همکاری و اقدام مشترک در کلیه سطوح آمادگی کامل داشته و متقابلاً انتظار دارند همه نهادهای پاکستانی نیز در این زمینه با آمادگی کامل ، هماهنگی و اقدام کنند .

وی افزود: به سفیر پاکستان اعلام شد وجود این همکاری ها عنصر حیاتی برای تضمین استمرار و بقای مرزهای دو کشور ، به عنوان مرزهای صلح و دوستی می باشد .

وی اضافه کرد: عدم کنترل جدی مرزها و مقابله با اشرار و گروهک های تروریستی ، می تواند ابعاد اینگونه اقدامات را بیشتر و پیچیده تر سازد و نباید اجازه داد به روابط دوستانه ، حسن همجواری و مرزهای دو کشور خللی وارد شود و مناسبات خوب ، تحت الشعاع این رویدادهای ناخوشایند قرار گیرد .

نورمحمد جادمانی سفیر پاکستان در تهران نیز با ابراز تسلیت نسبت به خبر شهادت یکی از مرزبانان ایرانی و ابراز تأسف شدید خود و دولت پاکستان از این حادثه تروریستی ، اعلام کرد ، مراتب را به مقامات کشورش اعلام خواهد کرد .

وی افزود: دولت پاکستان نیز نگران افزایش حرکت های تروریستی ، شرارت ها و افراط گرایی است .

جادمانی در ادامه تأکید کرد: پاکستان با عنایت به نگاه ویژه به ایران ، به هیچ وجه اجازه نخواهد داد اینگونه رخدادهای تأسف بار ، روابط حسنه میان دو ملت ، دو دولت و دو کشور را خدشه دار سازد .

 

1717

کد N195775