سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به شهادت مرزبانی ایرانی:

دولت پاکستان مسئول پاسخگویی نسبت به شهادت مرزبان ایرانی است

سیاست خارجی

مقامات ایرانی بارها مراتب ناخرسندی و نگرانی خود در خصوص اقدامات تروریستی در نقاط مرزی را اعلام و جمهوری اسلامی ایران بر اقدام لازم از سوی پاکستان برای جلوگیری از تردد و استفاده تروریست‌ها از خاک پاکستان تاکید نموده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تاسف شدید از خبر به شهادت رسیدن یکی از مرزبانان ایرانی به دست تروریست‌ها، دولت پاکستان را مسئول پاسخگویی نسبت به این موضوع ناگوار دانست.

مرضیه افخم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اظهار اینکه تاکنون اقدام جدی از سوی طرف‌های پاکستانی انجام نشده است، اظهار داشت: ایران خواستار اقدام جدی و فوری دولت پاکستان برای دستگیری و تحویل تروریست‌ها و تضمین سلامتی و بازگشت مرزبانان است و عدم اقدام جدی نسبت به هرگونه اقدام و تحرکی که مغایر با روابط دوستانه و برادرانه دو کشور همسایه مسلمان صورت گیرد، خلاف حسن همجواری به شمار می‌آید.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: مقامات ایرانی بارها مراتب ناخرسندی و نگرانی خود در خصوص اقدامات تروریستی در نقاط مرزی را اعلام و جمهوری اسلامی ایران بر اقدام لازم از سوی پاکستان برای جلوگیری از تردد و استفاده تروریست‌ها از خاک پاکستان تاکید نموده است.

همچنین افخم تاکید کرد: مرزهای ایران و پاکستان همواره مرزهای دوستی و صلح بوده است و تاکنون هیچ‌گونه تعرضی از داخل خاک ایران به سمت پاکستان صورت نگرفته است ولی متاسفانه طی ماه‌های اخیر استفاده گروه‌های تروریستی از خاک پاکستان و تعرض علیه منافع و شهروندان ایران روند فزاینده‌ای به خود گرفته است.

سخنگوی وزارت خارجه خاطرنشان ساخت: ایران آمادگی دارد هرگونه همکاری در هر سطحی با دولت پاکستان برای تامین امنیت مناطق مرزی دو کشور و مقابله با تروریزم به عمل آورد.

کد N194760