قائم مقام وزیر کشور:

هنوز هیچ منبع رسمی خبر شهادت یکی از مرزبانان را تأیید نکرده است

ايران,پاكستان,وزارت كشور,مرزباني,حسينعلي اميري

قائم مقام وزیر کشور اظهار کرد: هنوز هیچ منبع رسمی خبر شهادت یکی از مرزبانان کشورمان را تأیید نکرده است و من نیز این خبر را تأیید نمی‌کنم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسینعلی امیری در حاشیه مراسم ختم مادر معاون سیاسی وزیر کشور با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی گفت: تا زمانی که از منابع رسمی اطلاعی نرسد، نمی‌توانیم نظر قطعی در این راستا بدهیم.

وی درباره مذاکره با مقامات پاکستان نیز اظهار کرد: امروز درباره این موضوع با برخی مقامات پاکستانی صحبت‌هایی انجام شد و وزارت امور خارجه کشورمان نیز پیگیر این موضوع است.

قائم مقام وزیر کشور ادامه داد: در هر صورت ما مطمئن هستیم که مرزبانان بوده شده به خاک پاکستان منتقل شده‌اند و در این راستا منتظر موضع‌گیری رسمی دولت پاکستان هستیم. در چارچوب قوانین مرزهای بین‌المللی نیز پاکستان باید پاسخگو باشد.

امیری با بیان اینکه "امیدواریم خبر شهادت یکی از مرزبانان کشورمان صحت نداشته باشد"، تصریح کرد: می‌توان احتمال داد که آنها (گروهک جیش‌العدل) برای برآورده شدن خواسته‌هایشان جوسازی کرده باشند ولی در هر صورت دولت پاکستان باید پاسخگو باشد.

وی در پایان گفت: وزیر کشور و مقامات استانی نیز در حال بررسی و جستجوی صحت خبر هستند ولی هنوز بطور رسمی خبر شهادت یکی از مرزبانان اعلام نشده است. البته اگر این موضوع صحت داشته باشد، بر روند مذاکراتی که با پاکستان در حال انجام هستیم، تأثیر می‌گذارد.

انتهای پیام

کد N194751