قاضی‌پور در گفت‌وگو با ایلنا:| 155023

با اقتصاد مقاومتی می‌توان بر مشکلات اقتصادی پیروز شد

مجلس,اقتصاد مقاومتی,قاضی پور

اقتصاد مقاومتی در عرصه واردات در مقایسه با اقتصاد مصرفی، ارز کمتری مصرف می‌کند و در عرصه صادرات نیز ضمن کیفیت در مقایسه با اقتصاد رانتی و تک‌محصولی به مراتب ارزآوری بیشتری دارد/ با ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی کشور می‌تواند نیازهای اقتصادی را به صورت بومی و درون‌زا برآورده کند و به هویت ملی در زمینه اقتصادی دست یابد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با اقتصاد مقاومتی می‌توان بر همه مشکلات اقتصادی پیروز شد،تصریح کرد: از طریق اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، می‌توانیم به اهداف اولیه انقلاب اسلامی نزدیک‌تر شویم و آن را در جنبه‌های اقتصادی اداره جامعه به جهانیان نشان دهیم.

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص تاکیدات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی گفت: با ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی کشور می‌تواند نیازهای اقتصادی را به صورت بومی و درون‌زا برآورده کند و به هویت ملی در زمینه اقتصادی دست یابد.

وی ادامه داد: از طریق اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، می‌توانیم به اهداف اولیه انقلاب اسلامی نزدیک‌تر شویم و آن را در جنبه‌های اقتصادی اداره جامعه به جهانیان نشان دهیم.

عضو کمیسیون صنبایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی، اقتصادی با مولفه‌های اسلامی است، خاطرنشان کرد: این اقتصاد در عرصه واردات در مقایسه با اقتصاد مصرفی، ارز کمتری مصرف می‌کند و در عرصه صادرات نیز ضمن کیفیت در مقایسه با اقتصاد رانتی و تک‌محصولی به مراتب ارزآوری بیشتری دارد.

قاضی‌پور با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، ظرفیت مالی بالایی در کشور به وجود می آورد، اظهار داشت: با بازتوزیع درست ثروت‌های ملی، عدالت اجتماعی به خوبی در جامعه ما محقق می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در پایان تاکید کرد: با استفاده از ذخائر، معادن و منابع غنی و متنوع و برخورداری از نیروی انسانی متعهد و کارآمد و عزم راسخ برای پیشرفت، اگر از الگوی اقتصادی بومی و علمی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی که همان اقتصاد مقاومتی است پیروی شود می‌توان بر همه مشکلات اقتصادی پیروز شد.

کد N191930