انتقال 11 نفر از زندانیان ایرانی محبوس در زندانهای جمهوری آذربایجان

سیاست خارجی

در آستانه نوروز و در چارچوب موافقت نامه تبادل زندانیان میان ایران و جمهوری آذربایجان ، 11 نفر از زندانیان ایرانی محبوس در زندانهای جمهوری آذربایجان ، امروز- پنجشنبه در مرز آستارا تحویل مراجع قضایی کشورمان شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محسن مولایی مسئول امور کنسولی سفارت ایران در جمهوری آذربایجان با اعلام این مطلب افزود : بر اساس پیگیری های  سفارت ایران در باکو و موافقت اصولی انتقال تعدادی دیگر از هموطنان زندانی در جمهوری آذربایجان از مراجع قضایی این کشور ، امیدواریم بزودی این افراد نیز به کشورمان منتقل شوند.

مولایی روز گذشته نیز در آستانه سال نو با سرکشی از زندان شماره 11 جمهوری آذربایجان ، ضمن ابلاغ پیام تبریک وزیر امور خارجه کشورمان و سفیر ایران در باکو به هموطنان محبوس در زندانهای جمهوری آذربایجان که تقریبا همگی به جرم حمل و خرید و فروش مواد مخدر  دستگیر شده اند، از نزدیک در جریان آخرین وضعیت آنان گرفته بود.

این زندانیان مبادله شده بلافاصله توسط یک دستگاه مینی بوس به اردوگاه حویق در حدفاصل شهر آستارا و تالش منتقل شدند تا پس از طی مرحله قرنطینه بهداشتی و سلامت، برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع امنیتی و قضایی مرتبط شوند.