با وجود تروریستی خواندن اخوان‌المسلمین از سوی عربستان؛

وزیر خارجه بحرین: از نظر ما اخوان‌المسلمین یک گروه تروریستی نیست

سیاسی

علی رغم این که عربستان اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی اعلام کرده است، وزیر خارجه بحرین تاکید کرد که کشورش اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی به حساب نمی‌آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت الوطن العربی، خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین در کنفرانسی خبری در اسلام آباد ، پایتخت پاکستان اظهار کرد که کشورش موضع عربستان در خصوص تروریستی خواندن اخوان المسلمین را درک می‌کند.

در عین حال، وی عنوان داشت: ما مساله اخوان المسلمین را مورد بررسی قرار ندادیم و این مساله مربوط به هر کشوری می‌شود که این گروه در آن حضور دارد و از نظر ما این گروه یک جنبش جهانی نیست. اخوان المسلمین ممکن است در هر کشوری به یک نحو خاص رفتار کند و امکان دارد اخوان المسلمین در بحرین از جمله شهروندانی باشند که به قوانین پایبند بوده و مرتکب هیچ اشتباهی در بحرین نشوند.

وزیر خارجه بحرین با بیان این که آنچه که در مصر و همچنین در یمن رخ داد، مربوط به این کشورها است، تصریح کرد: ما به این مساله به عنوان امری که مربوط به خود کشورها است، نگاه می‌کنیم.

خالد بن احمد آل خلیفه با تاکید بر این که منامه کاملا موضع عربستان را برای تروریستی خواندن اخوان المسلمین درک می‌کند، تاکید کرد: اخوان المسلمین در عربستان در راستای مسائل مربوط به امنیت ملی این کشور عمل می‌کند و دست به اقداماتی می‌زند که در ارتباط با رخدادهای اخیر در این کشور بوده است و تهدید آشکاری علیه عربستان به حساب می‌آید.

وی با اشاره به این که اخوان المسلمین از دهه‌ها پیش حضور داشته‌اند و گروهی نو ظهور به شمار نمی‌آیند، عنوان داشت: عربستان زمانی که اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی اعلام کرد، علیه این گروه بهتان و افترا نبست، بلکه این حکم خود را بر اساس شواهد واقعی بنیان نهاد.

وزیر خارجه بحرین اظهار کرد: ما کاملا این موضع عربستان را درک می‌کنیم و در صورتی که عربستان از ما درخواست همکاری کند، ما به صورتی مطلوب در این زمینه همکاری لازم را به عمل آورده و به عنوان هم‌پیمانی در شورای همکاری خلیج فارس عمل خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N191304