عریقات: واشنگتن راه‌حل‌های عادلانه‌ای برای برقراری صلح میان فلسطین و اسرائیل ارائه دهد

سیاسی

مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین با بیان این که اکنون زمان آن فرا رسیده که فلسطینی‌ها کشوری مستقل داشته باشند، گفت: واشنگتن باید برای برقراری صلح میان فلسطین و اسرائیل راه‌کارهای عادلانه‌ای را مطرح کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشرة، صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود در موسسه "وودرو ویلسون" در واشنگتن با بیان این که مذاکرات محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا دشوار، واضح و طولانی بود، گفت: طرف آمریکایی در این دیدار هیچ‌گونه سندی ارائه نداد که بر اساس آن مذاکرات صورت گیرد و تنها ایده‌هایی را برای بحث و گفت‌وگو مطرح کرد.

وی در ادامه گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده است که فلسطینی‌ها کشوری براساس مرزهای سال 1967 داشته باشند و اسرائیل حق فلسطینی‌ها را در داشتن کشوری مستقل به رسمیت بشناسد.

عریقات با بیان این که فلسطینی‌ها پیش‌تر حقوق اسرائیل را به رسمیت شناخته‌اند، گفت: واشنگتن باید راه‌حل‌های عادلانه‌ای را برای برقراری صلح مطرح سازد.

وی بر لزوم پایبندی بنیامین نتانیاهو، ‌نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به تعهدات خود مبنی بر آزادی اسرای فلسطینی تا اواخر مارس جاری تأکید کرد و گفت: ما نیز به تعهدات خود در خصوص ارجاع به سازمان ملل و دیگر سازمان‌ها پایبند خواهیم بود.

انتهای پیام

کد N189822