پادشاه عربستان: جهانی سازی، خاورمیانه را با چالش‌ روبرو کرده است

عربستان

پادشاه عربستان با بیان اینکه جهانی سازی خاورمیانه را با چالش‌ها و مشکلات زیادی روبرو کرده، از مسئولان کشورهای اسلامی خواست تا به جوانان نسبت به افتادن در دام افکار تکفیری و خشونت آمیز هشدار دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در اظهاراتی به مناسبت آغاز به کار دومین کنفرانس وزرای جوانان و ورزش کشورهای اسلامی با بیان اینکه جهانی‌ سازی موجب افزایش چالش‌ها و مشکلات برای جوانان در منطقه خاورمیانه شده، از مسئولان کشورهای اسلامی خواست تا به جوانان نسبت به افتادن در دام افکار تکفیری و خشونت آمیز هشدار دهند.

وی عنوان داشت: جوانان ارزش زیادی دارند که با هیچ چیزی برابر نیست، هرچه تعداد جوانان در جهان اسلام بیشتر شود نعمت بزرگی به دست می‌آید که باید به بهترین صورت ممکن از آن استفاده کرد.

وی ضمن تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری بر روی جوانان گفت: مسئولان کشورهای اسلامی باید برای حل مشکلات و مسائلی که برای جوانان پیش می‌اید، تلاش کنند و جوانان را از افتادن در دام درگیری‌ها و اختلافات برحذر دارند.

پادشاه عربستان همچنین بر لزوم تلاش جوانان برای دستیابی به علم و دانش و کار و تولید سازنده به جای پایبندی به شعارهای تکفیری و ایجاد دشمنی با دیگران تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N187845