هاشمی رفسنجانی:تلاش برای کاهش آلام مظلومان ستودنی است

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت:در دنیایی که هر روز شاهد جنگ افروزی افراد، گروه‌ها و دولت هایی علیه هم نوعان خود هستیم، تلاش برای ممانعت از گسترش آن، برخاسته از روحیه لطیف انسانی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار هیأت گروه بین المللی بحران، با تحسین تلاش‌ها برای جلوگیری از ایجاد شعله های جنگ بین انسان‌ها، گفت: وظیفه هر انسانی است که هر جا ظلم و ستمی می بیند، برای کم کردن آن تلاش کند.

وی در پاسخ به توضیحات مدیر اجریی گروه که میانمار را میدان روشنی از عملکرد خود می دانست، گفت: در همان میانمار، مسلمانان مظلومانه زندگی می کنند و گروه‌های بین المللی کاری نمی کنند.

هاشمی رفسنجانی فلسطین را تابلویی از ظلم 60 ساله ابرقدرت ها علیه یک ملت مظلوم دانست و گفت: چراغ سبز ابرقدرت ها و گاهی کمک های تسلیحاتی و سیاسی آنها به رژیم غاصب اسرائیل، ظلم به مردم مظلوم را مضاعف کرده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، نصیحت ناپذیری را روحیه قدرت های جهانی دانست و گفت: این قدرت‌ها بر اساس منافع خود وارد کشورها می شوند و امنیت اجتماعی ملت ها را مخدوش می کنند.

وی با تشریح سیاست های متضاد کشورهای استکباری در خصوص ملت های جهان، گفت: به قامت سیاست های استعماری خویش لباس حقوق بشر می پوشانند و در هر کشوری بر اساس منافع خود حرف می زنند و عمل می کنند.

هاشمی رفسنجانی با بیان این نکته که «اخلاق همیشه لگدمال استعماریون می شود»، گفت: در این دنیا هر مقدار تلاش برای کم کردن آلام مظلومان ستودنی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برنامه ها وفعالیت های گروه‌های متعدد جهانی برای برقراری صلح و آرامش بین انسانها را ارزشمند خواند و گفت: این تلاش ها نشان می دهد که هنوز انسانیت زنده است.

بر اساس این گزارش خانم لوییز آریور، رئیس و مدیر اجرایی گروه بحران بین المللی نیز در این دیدار، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های سازمان بین المللی بحران، گفت: وظیفه سازمان جلوگیری از مناقشات مسلحانه است.

وی منطقه خاورمیانه را منطقه ای پرمشغله برای سازمان دانست و گفت: در آفریقا و آسیای جنوب شرقی هم مواردی داشتیم که برای کم کردن جنگ ها تلاش کردیم.

لوییز آریور گفت: منافع هیچ کشوری را تأمین نمی کنیم و هدف ما کم کردن مناقشات است.

وی سفر گروه خود به ایران را عالی توصیف کرد و گفت: مذاکرات بسیار خوبی با مسؤولان جمهوری داشتیم که شامل موضوعات مختلف، از جمله مسایل هسته ای بود.

رئیس گروه بین المللی بحران، سوریه، عراق، افغانستان و اوکراین را محور برنامه های گروه برای سفر به ایران دانست و گفت: بر پرهیز از افراط گرایی و احترام به نهادهای بین المللی تأکید کردیم.

لوییز آریور که خود را قاضی و آشنا به مسایل قانونی معرفی کرد، گفت: اقدام جناب عالی برای احترام به قانون در ماجرای عدم احراز صلاحیت برای ریاست جمهوری را می ستایم.

انتهای پیام

کد N186845