پارلمان اوکراین آماده باش بخشی از نیروهای نظامی را تصویب کرد

پارلمان آماده باش نظامی,خبرگزاری فرانسه

تهران- ایرنا- پارلمان اوکراین امروز (دوشنبه) آماده باش بخشی از نیروهای نظامی این کشور را برای آنچه مقابله با مداخله روسیه در امور داخلی خود خواند، تصویب کرد.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری فرانسه از کی یف، 275 نماینده پارلمان با درخواست ˈالکساندر تورچینوفˈ رییس جمهوری موقت اوکراین در مورد بسیج نیروهای نظامی به دلیل وخامت وضعیت سیاسی کشور و مداخله روسیه در امور داخلی کی یف، موافقت کردند. رای گیری امروز بدون رای مخالف و با 33 رای ممتنع به پایان رسید.

بر پایه این گزارش، نمایندگان مجلس همچنین به اعطای شش میلیارد و 900 میلیون گریونا (530 میلیون یورو) اضافی برای تضمین آمادگی رزمی نیروهای مسلح رای مثبت دادند.

این گزارش با بیان این که نیروهای روس از اواخر ماه فوریه وارد شبه جزیره ˈکریمهˈ شده اند، افزود: رای گیری پارلمان اوکراین یک روز پس از همه پرسی در این شبه جزیره برای الحاق به روسیه صورت پذیرفت. در جریان همه پرسی روز گذشته 96.77 درصد مردم به الحاق به روسیه آری گفتند.

تورچینوف امروز در مقابل نمایندگان مجلس اوکراین با رد همه پرسی کریمه اعلام کرد: روسیه تلاش می کند تا تهاجم خود به کریمه را در پوشش همه پرسی ای استتار کند که نه برای اوکراین و نه برای جهان متمدن رسمیت ندارد.

اروپام**9053** 1337
کد N186740