هواپیمای مفقود شده مالزی به سمت اندونزی یا قزاقستان تغییر مسیر داده است

سیاسی

مسئولان مالزی اعلام كردند كه با بررسی یافته‌های جدید درباره هواپیمای مفقود شده به این نتیجه رسیده‌اند كه این هواپیما یا به سمت تایلند و قزاقستان یا اقیانوس هند و اندونزی تغییر مسیر داده است.

مقام‌های مالزی اعلام كردند كه یافته‌های جدید حاكی از آن است كه هواپیمای پرواز «ام‌اچ ۳۷۰» احتمالا به سمت اندونزی یا قزاقستان تغییر مسیر داده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مسئولان مالزی اعلام كردند كه با بررسی یافته‌های جدید درباره هواپیمای مفقود شده به این نتیجه رسیده‌اند كه این هواپیما یا به سمت تایلند و قزاقستان یا اقیانوس هند و اندونزی تغییر مسیر داده است.

مقام‌های مالزی همچنین بعد از بررسی منزل شخصی خلبان و مسئولان این پرواز اعلام کردند که شواهد حاکی از ربوده شدن این هواپیما است.

یک مسئول مالزیایی که خواست نامش فاش نشود، پیش از این گفته بود که با توجه به اطلاعات جدید اینکه خلبان یا افرادی آشنا به خلبانی هواپیما را ربوده باشند، دیگر در حد فرضیه نیست بلکه بر اساس جمع‌بندی داده‌هایی که در دست داریم، مطرح شده است.

بر اساس اطلاعات جدید، هواپیما پس از ناپدید شدن از صفحه نمایش کنترل ترافیک هوایی بین چهار تا پنج ساعت در مسیر اقیانوس هند در حرکت بوده و این فرد می‌دانسته چگونه آن را از مسیر رادار‌ها خارج کند.

به گفته این مقام مالزیایی هنوز انگیزه این هواپیماربایی مشخص نشده است.

شنبه هفته گذشته، یک هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی با ۲۳۹ مسافر و خدمه در مسیر پرواز از کوالالامپور به سمت پکن از صفحه رادار محو شد.

از آن زمان، جست‌وجوی دریایی و هوایی چندین کشور برای یافتن آثار سقوط هواپیما در دریا بی‌نتیجه بوده و سرنوشت این هواپیما همچنان مبهم باقی مانده است.

کد N184652