انتقاد تند بذرپاش از دولت؛

تقی‌زاده این دولت کیست/امنیتی‌ترین دولت تاریخ انقلاب، کم تحمل‌ترین است

مجلس

دولت باید با تقویت کابینه و وقت گذاشتن بیشتر و دقت کافی در امور به حل و فصل مشکلات کشور همت گمارد نه اینکه با دو قطبی سازی های ارتجاعی در حوزه فرهنگ سعی در پوشش دادن و مخفی کردن ضعف های خود در حوزه اقتصادی، اجرایی و معیشت مردم داشته باشد.

نماینده مردم تهران گفت: باید دید که تقی‌زاده این دولت کیست، البته مشخص است ولی زمان همه چیز را مشخص‌تر خواهدنمود اگر تقی‌زاده توانست منویات شل دینی و بعضاً بی‌دینی خود را در جامعه ایرانی و اسلامی تحمیل کند، دیگران هم خواهندتوانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهرداد بذرپاش درنشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با بیان اینکه در زمان معرفی کابینه خطر کم تحرکی کابینه را گوشزد کردیم، گفت: گاز رسانی در شهر‌ها و سبد کالا تنها نمونه کوچکی از قدرت اجرایی دولت در مهار مشکلات کشور است، اما هنوز هم دیر نشده است باید کاری کرد که دولت پویا‌تر و کارآمد‌تر باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در ادامه افزود: دولت باید با تقویت کابینه و وقت گذاشتن بیشتر و دقت کافی در امور به حل و فصل مشکلات کشور همت گمارد نه اینکه با دو قطبی سازی‌های ارتجاعی در حوزه فرهنگ سعی در پوشش دادن و مخفی کردن ضعف‌های خود در حوزه اقتصادی، اجرایی و معیشت مردم داشته باشد.

وی با اشاره به ماجرای صحبت‌های‌گاه و بیگاه وزیر فرهنگ و بعضاً خود رئیس‌جمهور گفت: القای اینکه مشکلات فرهنگی کشور از مسیر برخی اقدامات خاص مانند فیس بوک و آزادسازی ماهواره حل خواهدشد یا اظهارنظرهایی در این باره اینکه هنرمند غیر ارزشی نداریم، تصمیمات اباحه گرایانه در برخورد با محصولات فرهنگی و.. از این جنس است.

بزپاش گفت: به نظر می‌رسد اکثر این مانور‌ها با هدف ایجاد فضای دوقطبی در جامعه به قطب آزادی و قطب محدودیت انجام می‌شود که بسیاری از ناکارآمدیهای اقتصادی و اجرایی دولت در پس آن پنهان می‌شوند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: البته این امر از کسانی که خود را فرزند حوزه می‌دانند و کسی که متصل به بیت وارسته عالم جلیل القدر و انقلابی همچون حضرت آیت الله جنتی است بعید است که از طریق بازی با دین مردم کسب محبوبیت کنند. کاری که فکر می‌کنیم محبوبیت ظاهری دارد ولی در عمل چیزی جز خسران دنیوی و عقاب اخروی نداشته و ندارد؛ چراکه در دوران اصلاحات از افراطی‌ترین روش‌ها برای دین زدایی و ترویج شل دینی در جامعه استفاده شد، ولی در انتخابات‌های بعدی نه تنها باعث جذب آرای مردم نشد بلکه شکست‌های پیاپی را برای ایشان در پی داشت.

نماینده مردم تهران همچنین افزود: باید دید که تقی‌زاده این دولت کیست، البته مشخص است ولی زمان همه چیز را مشخص‌تر خواهدنمود اگر تقی‌زاده توانست منویات شل دینی و بعضاً بی‌دینی خود را در جامعه ایرانی و اسلامی تحمیل کند، دیگران هم خواهندتوانست.

بذرپاش با بیان اینکه دانشگاه آزاد یک دانشگاه ملی و متعلق به اموال بیت المال است و باید مدیریت آن از دست یک فرد خارج شود، تصریح کرد: این چه نگاهی است که آن را متعلق به یک خاندان بدانیم؟ آیا مردم شریف که با خون دل شهریه برای تحصیل فرزندانشان پرداخت نموده‌اند می‌پذیرند که چند صد هزار میلیارد سرمایه که از امکانات عمومی و بیت المال و منابع پرداختی توسط دانشجویان این مرز و بوم و حمایت نظام ایجاد شده متعلق به یک خاندان باشد و آن را ملک طلق آن‌ها بدانیم؛ آقای رئیس جمهور! توقع ملت اینست که دانشگاه آزاد را به ملت بازگردانید و از دست یک خاندان خاص خارج کنید. صحبت از چندصد هزار میلیاردتومان سرمایه ملی یک ملت است، نکند رودربایستی با آقای هاشمی شما را از این امر مهم باز دارد؛ به اعتماد مردم پاسخ دهید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: امنیتی‌ترین دولت تاریخ انقلاب را باید کم تحمل‌ترین آن هم دانست چراکه افراد حاضر در دولت اکثرشان دارای سوابق طولانی امنیتی می‌باشند و البته این جمله نافی زحمات و مجاهدت‌های نیروهای خدوم جامعه امنیتی کشور نیست که اگر آن‌ها نبودند معلوم نبود چه بر سر کشور می‌رفت ولی لازمه امنیتی بودن، صبر و وقار بیشتر است.

وی افزود: ‌فله‌ای شکایت کردن از رسانه‌ها به گواه اسناد حاضر نشان از تحمل مخالف نمی‌دهد، لااقل اگر می‌خواهیم این گونه رفتار کنیم فرار به جلو نکنیم و صادقانه با مردم سخن بگوئیم نه اینکه در یک جشنواره غیررسمی و فرمایشی نکاتی را به زبان برانیم که ۱۸۰ درجه خلاف واقعیت است. اینکه منتقدان را کم سواد، اندک و بی‌پشتوانه از رأی مردم نشان دهیم و سعی کنیم برای آن‌ها پرونده سازی کنیم نشان می‌دهد نوعی روحیه مک کارتیستی در حال شکل گرفتن است، دولت نباید به پرونده ساز‌ترین دولت بعد از انقلاب ملقب شود ولی جهت یادآوری یک نکته راجع به میزان پشتوانه آرای مردمی باید عرض کنم: خوب است به انتخابات مجلس هفتم، هشتم و نهم نگاهی بیاندازیم و لیست اعضای کابینه فعلی را ملاحظه و آرای آن‌ها را نگاه کنیم بعد به آرای دیگران بتازیم چراکه بسیاری از وزرا، معاونین رئیس جمهور و استانداران در همین انتخابات اخیر هم نتوانستند به مجلس راه یابند.

وی گفت: ‌کمک گرفتن از طرف خارجی برای بالابردن قدرت چانه زنی در داخل اگر این فرض درست باشد که اطلاعات همه در تأیید این فرض است آیا این مبنای دیپلماسی خمینی کبیر بود؟ آیا سفر برخی وزرای خارجه اروپایی و دیدار آن‌ها با زندانیان امنیتی و بعد هم یک تذکر ساده شبیه به شوخی از طرف سخنگوی دستگاه دیپلماسی کمک گرفتن از طرف خارجی جهت افزایش چانه زنی این عزیزان در داخل نیست.

بذرپاش با طرح موضوع رسمیت دادن به مداخلات کشورهای غربی در امور داخلی ایران، گفت: هنوز ماجرای اوکراین در پیش چشمان ماست که چگونه مسئولین کشورهای غربی از جمله این خانم تازه سفر کرده به کشور ما، چگونه استقلال آن کشور را به مخاطره انداختند و کودتایی عجیب رقم زدند اینکه دستگاه دیپلماسی اقدامی درخور در مقابل این کار‌ها انجام ندهد و موضعی نگیرد دو احتمال پیش می‌آید: اولاً اینکه حواسشان نبوده که اگر این باشد وا اسفا و ثانیاً اینکه با هماهنگی بوده است که اگر این باشد پس دستگاه سیاست خارجی به دنبال رسمیت دادن به مداخلات کشورهای غربی در امور ایران است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در سخنانی دیگر در خصوص پذیرش اینکه باید برای غربی‌ها در همه موضوعات از جمله حقوق بشر اعتمادسازی کنیم، گفت: همگان می‌دانیم که حقوق بشر مطرح شده ازطرف بی‌آبرو‌ترین کشور در موضوع حقوق بشر برای طرف ایرانی در درجه اول، تعطیلی بسیاری از احکام اسلام و در درجه بعد، تطهیر براندازان و منافقان داخلی است.کدام یک از این دو موضوع را دولت قصد دارد انجام دهد؟ به نظر هیچ کدام ولی در عمل چیز دیگری را مشاهده می‌کنیم. آیا بازگشایی لانه جاسوسی دیگر به اسم دفتر اتحادیه اروپا را در این مسیر نمی‌بینیم؟

وی ادامه داد: آیا به وزیر خارجه ما اجازه ملاقات با یک مجرم نه امنیتی بلکه مواد مخدر را هم در کشورهای غربی می‌دهند؟ آیا به وزیر خارجه ما اجازه ملاقات با یک مجرم ایرانی در بند زندان‌های کشورهای غربی را می‌دهند؟ راستی دستگاههای اطلاعاتی ما کجا هستند که این گونه اتفاقات در کشور در حال رخ دادن است؟ همگان می‌دانیم هدف این ۳ الی ۴ کشور غربی برای کشور ما، جز براندازی نیست که آن را در دو مرحله دنبال می‌کنند مرحله اول تولید مصونیت برای فتنه گران و براندازان و مرحله دوم ایجاد شبکه و زیرساخت‌های داخلی برای برهم زدن اوضاع داخلی کشور.

بذرپاش خاطرنشان کرد: فرض اینکه مذاکرات ما برد- برد باید باشد، این فرض بر این مبنا استوار است که ما حقی را از طرف غربی گرفتیم و حال باید جبران کنیم و یک امتیاز ما باید بدهیم و یک امتیاز باید بگیریم آیا ما حقی از کشوری ضایع کردیم؟ آیا ما به کشوری تعرض نمودیم؟ آیا ما کشوری را تحریم نمودیم؟ پس بازی برد- برد به چه معناست؟ در صورتی که سیاست ما نه تنها در این مقطع بلکه در جنگ تحمیلی و همه زمان‌هایی که دشمن بر ما فشار وارد می‌کرد سیاست دفع متجاوز و دفع شر بوده است.

وی همچنین به موضوع هسته‌ای اشاره کرد و گفت: در موضوع هسته‌ای هم مرتباً هشدارهایی از طرف دلسوزان، داده می‌شود؛ ولی از آنجا که در دولت محترم کمتر گوش شنوایی را می‌توان یافت که صدای منتقدان را با ملایمت بشنود و پاسخ دهد نه با توهین و تهدید - دولتی که با سبد توزیع کردن نشان داد چه میزان از تدبیر برخوردار است- حال چه تضمینی است که در مذاکرات که سرنوشت یک ملت است هم شاهد چنین مدیریتی نباشیم؟

نماینده مردم تهران در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: فساد و برخورد با آن امری بسیار پسندیده است، ولی چه خبر از کرسنت و استات اویل و دانشگاه آزاد و ۶۵۰ میلیون یورو و شهرام جزایری و... بگذارید مردم این شعار شما را صادقانه بدانند نه یک امر تبلیغاتی برای از میدان به در کردن رقبا و در مورد زنجانی نیز قوه قضائیه سریعاً رسیدگی کرده و به اطلاع مردم برساند که این زنجانی زائیده چه دورانی است و به چه کسانی منتسب است.

 

کد N184236