بذرپاش: تقی‌زاده این دولت کیست/ باید کاری کرد که دولت پویاتر و کارآمدتر باشد

فارس نوشت:

مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: در زمان معرفی کابینه، خطر کم‌تحرکی را گوشزد کردیم و گفتیم که این مسیر دولت را از تحقق شعارهایش باز می‌دارد و دولت را به دولتی کم‌تحرک و ناکارآمد تبدیل می‌کند که به آن گوش داده نشد.

وی افزود: ماجرای برف شمال، قطعی گاز در شهرها و سبد کالا تنها نمونه‌ کوچکی از قدرت اجرایی دولت در مهار مشکلات کشور است، هنوز هم دیر نشده و باید کاری کرد که دولت پویاتر و کارآمدتر باشد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس خاطرنشان کرد: دولت با تقویت کابینه، صرف وقت بیشتر، دقت کافی در امور و حل و فصل مشکلات کشور همت کند نه اینکه با دوقطبی‌سازی ارتجاعی و کاذب در حوزه فرهنگ، سعی در مخفی کردن ضعف‌های خود در حوزه اقتصادی، اجرایی و معیشت مردم باشد، ماجرای صحبت‌های گاه‌ و بی‌گاه وزیر فرهنگ و بعضا خود رئیس جمهور از این جنس است.

وی تصریح کرد: القای اینکه مشکلات فرهنگی کشور از مسیر برخی اقدامات مانند فیس‌بوک و آزادسازی ماهواره حل خواهد شد، اقداماتی که حتی سردمداران غرب مانند اوباما نیز مخرب بودن برخی استفاده‌ها از آنها را اذعان دارند، یا اظهارنظرهایی در این باره که هنرمند غیر ارزشی نداریم، تصمیمات اباحه‌گرایانه در برخورد با محصولات فرهنگی از این جنس است.

نماینده تهران ادامه داد: به نظر می‌رسد اکثر این مانورها با هدف ایجاد فضای دو قطبی در جامعه به قطب آزادی و قطب محدودیت انجام می‌شود که بسیاری از ناکارآمدی‌های اقتصادی و اجرایی دولت در پس آن پنهان می‌شود.

وی اضافه کرد: البته این امر از کسانی که خود را فرزند حوزه می‌دانند و کسی که متصل به بیت آیت‌الله جنتی است، بعید است که از طریق بازی با دین مردم کسب محبوبیت کند، کاری که فکر می‌کنیم محبوبیت ظاهری دارد و در عمل چیزی جز خسران ندارد و نخواهد داشت، چراکه در دوران اصلاحات از افراطی‌ترین روش‌ها برای دین‌زدایی و ترویج شل‌دینی در جامعه استفاده شد، ولی در انتخابات‌های بعدی نه تنها سبب جذب آرای مردم نشد، بلکه شکست‌های متعددی را برایشان در پی داشت.

وی تصریح کرد: باید دید تقی‌زاده این دولت کیست، البته مشخص است و زمان، همه ‌چیز را مشخص‌تر خواهد کرد، اگر تقی‌زاده توانست منویات شل‌دینی و بعضا بی‌دینی خود را به جامعه ایرانی تحمیل کند، دیگران هم خواهند توانست.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس بیان داشت: دانشگاه آزاد، یک دانشگاه ملی و متعلق به اموال بیت‌المال است و باید مدیریت آن از دست یک فرد خارج شود، این چه نگاهی است که آن را متعلق به یک خاندان بدانیم، آیا مردم شریف که با خون دل شهریه برای تحصیل فرزندانشان پرداخت کردند، می‌پذیرند که چند صد هزار میلیارد تومان سرمایه که از امکانات عمومی بیت‌المال و منابع پرداختی توسط دانشجویان این مرز و بوم و حمایت نظام ایجاد شده، متعلق به یک خاندان باشد.

23/220

 

کد N184029