در بیانیه 170 تن از نمایندگان مجلس مطرح شد‎؛

تاکید بر حفظ حقوق هسته‌ای در مذاکرات

مجلس, حقوق هسته‌ای, بیانیه نمایندگان

علاوه بر این، مذاکره کنندگان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته‌ای جلوگیری نموده و حق ورود و یا گفت‌وگو در این زمینه‌ها را نخواهد داشت.


                           

 ۱۷۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای بر حفظ حقوق هسته‌ای کشورمان در مذاکرات با ۱+۵ تاکید کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از نمایندگان مجلس بیانیه‌ای را امضا کردند که بر اساس آن بر حفظ حقوق هسته‌ای در مذاکرات تاکید شده است.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسمه‌تعالی
جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو معاهده ان پی تی همانگونه که از ابتدا تاکنون به آن معاهده پایبند بوده است و به تکالیف آن در عدم پیگیری و تولید سلاح هسته‌ای عمل می‌نماید، می‌خواهد از حقوق کامل و لایتجزای هسته‌ای خود در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای که در ماده 4 معاده ان پی تی به آن اشاره شده است برخوردار شود و بتواند حقوق خود بر انجام فعالیت‌های مربوط به چرخه سوخت هسته‌ای به ویژه غنی‌سازی را به اجرا گذارد و چیزی فراتر از حقوق خود در این معاهده را خواستار نمی‌باشد.
بنابراین هیئت مذاکره کننده در هر مرحله از مذاکرات باید در این راستا حرکت کند و به هیچ عنوان نباید کوچکترین عقب نشینی از حقوق هسته‌ای ملت ایران کرده و یا ممانعت یا محدودیتی در زمینه اعمال و اجرای فعالیت‌های چرخه سوخت هسته‌ای که معاهده ان پی تی اجازه داده است را بپذیرند.
هرگونه توافق با 1+5 نباید بر خلاف این معاهده هیچگونه ممنوعیت و محدودیت برای فعالیت‌های مربوط به تحقیق به ویژه توسعه راکتور آب سنگین و غنی‌سازی به عمل آورد که از نظر نمایندگان ملت پذیرفتنی نخواهد بود و نمایندگان برای دفاع از حقوق مسلم هسته‌ای تخلف‌کنندگان را به مردم معرفی خواهد نمود و اجازه نخواهند داد حقوق مردم مورد تضییع و تهدید قرار گیرد.
علاوه بر این، مذاکره کنندگان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته‌ای جلوگیری نموده و حق ورود و یا گفت‌وگو در این زمینه‌ها را نخواهد داشت.
در چنین شرایطی نمایندگان ملت بزرگ ایران از تیم مذاکره کننده هسته‌ای قویا حمایت می‌کنند.                       
کد N183887