رشد 30 درصدی صدور سند مالکیت در مازندران

سازمان ثبت اسناد و املاك

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران از رشد 30 درصدی صدور سند مالکیت در ثبت اسناد و املاک مازندران طی 11 ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ولی عبدی کمیشانی گفت: طی 11 ماهه سال جاری 126 هزار و 992 جلد سند مالکیت در استان مازندران صادر شد که از این تعداد 527 برگ سند برای املاک دولتی و 59 برگ سند برای املاک موقوفه است.

وی افزود: صدور سند طی 11 ماهه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل که 97 هزار و 965 برگ سند بوده، بیش از 30 درصد رشد داشته است. همچنین در این مدت 1772 بر گ سند نیز برای مسکن مهر در استان صادر شد.

مدیرکل ثبت اسناد استان مازندران گفت: در این مدت 27 هزار و 164 مورد ازدواج و 5811 مورد طلاق در دفاتر ازدواج و طلاق استان و 886 هزار و 677 معامله و سند در دفاتر اسناد رسمی استان به ثبت رسید.

وی تعداد ثبت و تاسیس شرکت‌های تجاری و موسسات غیرتجاری و تعاونی‌ها را طی 11 ماه سال جاری 3028 مورد اعلام کرد.

وی افزود: در حال حاضر عملیات ثبت شرکت‌ها در مرکز استان به صورت اینترنتی انجام می شود و به مرور در شهرستان‌های استان نیز ثبت شرکت‌ها مکانیزه می شود و به صورت اینترنتی باید انجام شود. طبق برنامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در آینده نزدیک ثبت شرکت به صورت متمرکز در مرکز استان صورت خواهد گرفت و واحدهای ثبتی به صورت پیشخوان عمل می‌کنند.

عبدی کمیشانی یادآور شد: مجموع مساحت نقشه کاداستر تهیه شده شهری و غیر شهری در استان بیش از 770 هزار هکتار است و درآمد حاصله ثبت در این مدت بیش از 306 میلیارد ریال است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به آمارهای موجود و ارزیابی انجام شده توسط سازمان ثبت اسناد، استان مازندران از استان‌های برتر در ارائه خدمات ثبتی به مردم است.

انتهای پیام

کد N183830