۰

رشد 30 درصدی صدور سند مالکیت در مازندران

  • ۱۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سازمان ثبت اسناد و املاك

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران از رشد 30 درصدی صدور سند مالکیت در ثبت اسناد و املاک مازندران طی 11 ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ولی عبدی کمیشانی گفت: طی 11 ماهه سال جاری 126 هزار و 992 جلد سند مالکیت در استان مازندران صادر شد که از این تعداد 527 برگ سند برای املاک دولتی و 59 برگ سند برای املاک موقوفه است.

وی افزود: صدور سند طی 11 ماهه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل که 97 هزار و 965 برگ سند بوده، بیش از 30 درصد رشد داشته است. همچنین در این مدت 1772 بر گ سند نیز برای مسکن مهر در استان صادر شد.

مدیرکل ثبت اسناد استان مازندران گفت: در این مدت 27 هزار و 164 مورد ازدواج و 5811 مورد طلاق در دفاتر ازدواج و طلاق استان و 886 هزار و 677 معامله و سند در دفاتر اسناد رسمی استان به ثبت رسید.

وی تعداد ثبت و تاسیس شرکت‌های تجاری و موسسات غیرتجاری و تعاونی‌ها را طی 11 ماه سال جاری 3028 مورد اعلام کرد.

وی افزود: در حال حاضر عملیات ثبت شرکت‌ها در مرکز استان به صورت اینترنتی انجام می شود و به مرور در شهرستان‌های استان نیز ثبت شرکت‌ها مکانیزه می شود و به صورت اینترنتی باید انجام شود. طبق برنامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در آینده نزدیک ثبت شرکت به صورت متمرکز در مرکز استان صورت خواهد گرفت و واحدهای ثبتی به صورت پیشخوان عمل می‌کنند.

عبدی کمیشانی یادآور شد: مجموع مساحت نقشه کاداستر تهیه شده شهری و غیر شهری در استان بیش از 770 هزار هکتار است و درآمد حاصله ثبت در این مدت بیش از 306 میلیارد ریال است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به آمارهای موجود و ارزیابی انجام شده توسط سازمان ثبت اسناد، استان مازندران از استان‌های برتر در ارائه خدمات ثبتی به مردم است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.