حماس: روابط‌مان با ایران در سطح خوبی است

سیاسی

مسوول روابط بین‌الملل جنبش حماس روابط این جنبش با ایران را روابطی در سطح خوب توصیف کرد.

مسوول روابط بین‌الملل جنبش حماس روابط این جنبش با ایران را روابطی در سطح خوب توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اسامه حمدان در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت که بعد از خلل وارد شده در روابط دو طرف در خصوص مسایلی که پشت سر گذاشته شد، روابط با ایران اکنون در سطح خوب و طبیعی قرار دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته و اوایل سال جاری تعدادی از مسوولان حماس به ایران سفرهایی داشتند.

حمدان افزود: بسیاری از آنچه که برخی‌ها شایع کردند، بیشتر از آنچه که در عالم واقع وجود داشته باشد و توصیف نوع روابط تهران و حماس باشد، آرزوی آنها است.

وی تاکید کرد که جنبش حماس خواهان داشتن روابطی در سطح خوب با تهران است و البته برای داشتن چنین روابطی تلاش می‌کند. به دوستاران (این ارتباط) توصیه می‌کنم که نگران نباشند و به مخالفان آن هم توصیه می‌کنم که زیاد بر سر این مساله شرط بندی نکنند.

نماینده حماس درباره ادعاهای رژیم صهیونیستی در خصوص کشف و توقیف یک کشتی حامل سلاح نیز بیان کرد که رژیم صهیونیستی به دنبال آن است تا به واسطه این ادعاها، غرب را علیه تهران و مقاومت تحریک کند تا بتواند هرگونه امتیاز احتمالی را در روند حل و فصل (مساله هسته‌یی ایران) از بین ببرد و بالاترین امتیاز یعنی پاکسازی مساله فلسطین را به دست آورد.

وی ادامه داد که عامل دیگر نگرانی اسراییل از گشوده شدن (آغوش) غرب به سوی ایران است اما این بار صدای آن خیلی در این خصوص مورد پذیرش غرب نیست.

انتهای پیام

کد N182131