جان کری با نخست وزیر و وزیرخارجه انگلیس دیدار کرد

آمریکا,روسیه

لندن - ˈجان کریˈ وزیر خارجه آمریکا روز جمعه با ˈدیوید کامرونˈ نخست وزیر و ˈویلیام هیگˈ وزیر خارجه انگلیس درباره بحران اوکراین، مذاکره کرد.

به گزارش ایرنا، وزیر خارجه آمریکا برای دیدار و گفت و گو با ˈسرگئی لاوروفˈ وزیر خارجه روسیه، بامداد امروز وارد لندن شد و پیش از دیدار با وی با مقامات ارشد انگلیسی رایزنی کرد.

به عقیده کارشناسان دیدار امروز کری و لاوروف یکی از آخرین تلاش های دیپلماتیک برای کاهش تنش در شبه جزیره کریمه در آستانه همه پرسی روز یکشنبه به شمار می رود.

بر اساس گزارش منابع خبری، وزیر خارجه آمریکا در این دیدار گزینه هایی را برای حل منازعه (بر سر شبه جزیره کریمه) به همتای روس خود ارائه خواهد کرد.

ˈجان کریˈ پیش از این دیدار بار دیگر به روسیه هشدار داد که از مداخله در امور داخلی اوکراین بویژه در شبه جزیره کریمه خودداری کند و گام های لازم را برای کاهش تنش بردارد.

ˈویلیام هیگˈ وزیر خارجه انگلیس نیز پنجشنبه شب در یک مصاحبه تلویزیونی همه پرسی هفته آینده در شبه جزیره کریمه را غیرقانونی و نامشروع خواند و خواستار لغو آن شد.

وی گفت: در صورت عدم توجه روسیه به درخواست های بین المللی برای کاهش تنش، اتحادیه اروپا تحریم های تازه ای را علیه آن کشور وضع خواهد کرد.

اروپام**345
کد N180425