تبرئه متهمان حمله به سخنرانی لاریجانی

حادثه قم

۳ متهم حادثه ۲۲ بهمن قم در دادگاه ویژه روحانیت تبرئه شدند.

به گزارش آفتاب به نقل از فارس، حجت‌الاسلام قاسم روانبخش، از صدور حکم دادگاه ویژه روحانیت در رابطه با سه تن از متهمان پرونده حادثه 22 بهمن قم خبر داد. وی در بیان جزئیات صدور این حکم گفت: جلسه دادگاه ویژه روحانیت 12 روز پیش یعنی یکشنبه 11 اسفند ماه برگزار شد؛ و در آن جلسه از بنده و 2 نفر دیگر از دوستان موسسه امام خمینی (ره) به دلیل گزارش مجلس برای حضور در دادگاه دعوت شده بود. روانبخش افزود: در آن جلسه دادگاه کیفر خواست قرائت شد و پس از آن ما نیز با ادله متقن از خود دفاع کردیم، طی آن دفاع اعلام کردیم که نقشی در آن ماجرا نداشته و مباحث مطرح در گزارش اتهامی بیش نیست.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) در ادامه از تبرئه خود و 2 تن از افراد حاضر در موسسه امام خمینی (ره) در جریان این پرونده خبر داد و خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه 21 اسفندماه خواستند تا به دادگاه برویم و در آنجا حکم تبرئه را به ما ابلاغ کردند.

وی همچنین درپاسخ به این سوال که آیا شما در این باره قصد پیگرد قضایی برای اعاده حیثیت را دارید گفت: ما برای انقلاب کارهای زیادی داریم و فرصت دامن زدن به این مسائل را نداریم، از سوی دیگر تهیه کنندگان گزارش را فرزندان انقلاب می‌دانیم و از حق خود در این قضیه می‌گذریم، امیدواریم که در قضایای مشابه دقت بیشتری در تهیه گزارش به خرج دهند.

در روز 22 بهمن‌ماه 91 در حین سخنرانی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عده‌ای از حاضرین در مراسم با سردادن شعارهایی مراسم سخنرانی رئیس مجلس را برهم زدند که بعدها با گلایه مقام معظم رهبری پیرامون این اقدام و اقدامات مشابه کمیسیون امنیت ملی خانه ملت با تشکیل کمیته‌ای ابعاد این ماجرا را بررسی و گزارش را به قوه قضائیه ارسال کرد.
کد N180097