حملات جدید جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه

سیاسی

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صبح امروز (جمعه) حملات جدیدی را به بخش‌هایی از نوار غزه آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، در این حملات جنگنده‌های صهیونیستی دو پایگاه متعلق به گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس و کمیته مقاومت مردمی در جنوب نوار غزه را هدف قرار دادند.

همچنین این منابع اعلام کردند که یکی از هدف‌های جنگنده‌های صهیونیستی، پایگاه آموزشی گردان‌های ناصر صلاح الدین در شهر رفح واقع در جنوب غزه بود.

علاوه بر این جنگنده‌های صهیونیستی برخی از اراضی زراعی را هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند که این حملات هیچ‌گونه تلفات جانی به دنبال نداشت.

شبکه الجزیره اعلام کرد: حملات جنگند‌ه‌های صهیونیستی به بخش‌های مختلف غزه در حقیقت اولین سلسله حملات پس از اعلام آتش‌بس است.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد که هفت حمله هوایی به پایگاه‌های فلسطینی در غزه انجام داده که این حملات پاسخی به حمله موشکی فلسطینی‌ها به اراضی اشغالی است.

ارتش رژیم صهیونیستی پیش از این نیز اعلام کرده بود که حملات هوایی پاسخ 17 موشکی است که از سمت غزه به شهرک‌های اسرائیلی پرتاب شده است.

حملات صبح امروز جنگنده‌های صهیونیستی پس از آن صورت گرفت که جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که به توافق آتش‌بس با اسرائیل با میانجی‌گری مصر دست یافته است.

رمضان شلح، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اعلام این خبر تاکید کرد که مقامات سازمان اطلاعات مصر با وی تماس گرفته و اعلام کردند قصد دارند بار دیگر آتش‌بس را میان اسرائیل و گروه‌های مقاومت فلسطین برقرار کنند.

شلح ادامه داد: به رغم آنکه آتش‌بس با میانجی‌گری مصر برقرار شده، باید بگویم که گروه‌های مقاومت فلسطین آماده پاسخگویی به هر گونه تجاوزی هستند.

داوود شهاب، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز پیش از این اعلام کرده بود که تماس‌های مصر با مقامات فلسطینی و اسرائیلی به تثبیت توافق آتش‌بس امضا شده میان دو طرف انجامید و از جمله بندهای این توافقنامه، پایبندی اسرائیل به عدم استفاده از سیاست‌های ترور رهبران فلسطینی است.

شبکه اسکای نیوز عربی اعلام کرد: در 24 ساعت گذشته جنگنده‌های صهیونیستی حدود 30 حمله هوایی را به نوار غزه انجام دادند.

انتهای پیام

کد N179840