جنگ تونل ها در غزه

حماس,مرکز اطلاع رسانی فلسطین

تهران- ایرنا- نوار غزه این روزها به دور از چشم رسانه های گروهی در معرض جنگ شدید میان مقاومت فلسطین و جنگنده های رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ارتش رژیم صهیونیستی روزانه به جستجوی تونل های حفر شده توسط مبارزان مقاومت در غزه ادامه می دهد.

روزنامه القدس العربی در این ارتباط نوشت: جنگنده های رژیم صهیونیستی گاهی مناطق خالی از سکنه در نوار غزه را هدف قرار می دهند تا به خیال خود تونل هایی را که به صورت مستمر در زیر اراضی این منطقه احداث می شوند، تخریب کند.

پایگاه امنیتی ˈالمجدˈ نیز از تلاش های سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی (شاباک) برای هدف قرار دادن فعالان مقاومت در یگان های حفر تونل های زیرزمینی خبر داد و هدف از این اقدامات را خنثی سازی طرح های تهیه شده از سوی مقاومت اعلام کرد.

المجد همچنین گفت که رژیم صهیونیستی همواره نگران گسترش و توسعه تونل های مقاومت به خارج از مرزهای نوار غزه است.

این پایگاه امنیتی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی با زیر نظر گرفتن تغییرات جغرافیایی در نوار غزه، می خواهد از تغییرات انجام شده در این منطقه در نتیجه احداث تونل توسط گروه های مقاومتی، مطلع شود.

در این میان، سازمان های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی فعالیت های خود را بر روی حمله به این تونل ها، نظارت و کنترل آنها، جذب مزدور، تهدید و بازداشت مباران مقاومت که در تونل ها فعالیت می کنند، متمرکز کرده است.

شاباک، مزدوران خود را مامور نظارت بر افرادی کرده است که در زمینه حفر تونل ها فعالیت می کنند و از این طریق سعی در شناسایی تحرکات آنها و کنترل اماکنی دارد که این افراد در آنجا فعال هستند.

بنابر این گزارش، رژیم صهیونیستی سعی دارد با گماردن مزدورانش در صفوف مبارزان مقاومت که در زمینه حفر تونل فعالیت می کنند، اطلاعات لازم در زمینه طول، سمت، عمق و هرگونه اطلاعات دیگر در زمینه پیشرفت در احداث آنها را کسب کند.

منابع صهیونیستی اعتراف کرده اند که گروه های مقاومت از شیوه های مدرن برای فریب رادارها و دستگاه های ردیاب و حتی مزدوران رژیم صهیونیستی استفاده می کنند و در نتیجه، سازمان اطلاعات این رژیم در ردیابی ˈمحمد ضیفˈ فرمانده کل گردان های شهید عزالدین قسام (شاخه نظامی حماس) ناموفق بوده اند و رادارهای این رژیم قادر به شناسایی وی نیستند.

پایگاه خبری ˈمیداˈ رژیم صهیونیستی گزارش داد که ضیف، بارها توانسته از عملیات های رژیم صهیونیستی جان سالم بدر ببرد و پس از این عملیات، اکنون به کلی از مسیر رادارهای شناسایی سازمان اطلاعات صهیونیستی خارج شده است و جز برخی فایل های صوتی، سالهاست که اثری از او نیست.

به نوشته این پایگاه خبری، ضیف از اشتباهات گذشته خود که نزدیک بود به ترور وی بینجامد، به خوبی درس گرفته است و اکنون کارهای خود را به شیوه ای کاملا محرمانه انجام می دهد.

این منبع صهیونیستی خاطرنشان کرد که راهکارها و ابزارهایی که فرماندهان مقاومت و در راس آنها ˈضیفˈ برای دور بودن از دسترس سرویس های جاسوسی سازمان اطلاعات صهیونیستی بکار می گیرند، کاملا موفقیت آمیز و نتیجه بخش بوده است.

این منبع خبری صهیونیستی ادامه داد: گروه های مقاومت در غزه کارشناسان و متخصصان زیادی در زمینه شیوه های مخفی ماندن از سیستم های جاسوسی و شناسایی سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی در اختیار دارند و فرماندهان مقاومت از اشتباهات گذشته خود به طور قابل ملاحظه ای درس گرفته اند.

به نوشته پایگاه خبری میدا، با وجود عملیات زیادی که برای ترور مبارزان و فرماندهان مقاومت انجام می شود، اما متخصصان فعال در گروه های فلسطینی تاکنون توانسته اند با استفاده از شیوه های حفاظتی مختلف، از چشمان جاسوسان و سرویس های اطلاعاتی صهیونیستی دور بمانند. از جمله این افراد ˈمحمد ضیفˈ از فرماندهان مقاومت در غزه است. وی که از طراحان بسیاری از عملیات های بزرگ مقاومت است، از مدت ها پیش در تعقیب سرویس های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی قرار دارد.

میدا در بخش دیگری نوشت: در حال حاضر جنگ اطلاعاتی گسترده ای میان سرویس های امنیتی مقاومت و سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی برای شناسایی جاسوسان دو طرف درگرفته است و گروه های مقاومت از این طریق درصدد کشف عملیات های جاسوسی رژیم صهیونیستی و برگزاری دوره های آموزشی در زمینه های اطلاعاتی برای نیروها و مبارزان خود هستند.

به نوشته این پایگاه خبری، گروه های مقاومت به جای استفاده از تلفن های همراه معمولی به استفاده از تلفن های بی سیم روی آورده اند و این مساله موجب کاهش چشمگیر عملیات های ترور شده است.

این منبع خبری خاطرنشان کرد: بازار خودروهای مجلل که به طور قاچاقی وارد نوار غزه می شوند، این امکان را برای گروه های مقاومت فراهم کرده که با استفاده از این خودروها از دید جاسوسان اطلاعاتی صهیونیستی دور بمانند و به سختی بتوان آنها را مورد تعقیب و شناسایی قرار داد. در جریان عملیات مبادله ˈگلعاد شالیتˈ (نظامی صهیونیستی اسیر گروه های مقاومت) با اسرای فلسطینی نیز شاهد حضور جیپ های پیشرفته و موتورسیکلت های یکدست و مشابه بودیم.

بنابر این گزارش، گروه های مقاومت برای دورماندن از دید جاسوسان صهیونیستی، از وسایل و راهکارهای دیگری استفاده می کنند که از جمله آنها، مخفی شدن در مکان های بسیار شلوغ و متراکم و مراکزی غیر از منازل و مقرهای اصلی خود است که سازمان اطلاعات صهیونیستی قادر به شناسایی این مراکز نیست.

این پایگاه خبری ادامه داد: در جریان عملیات ستون ابرها نیز منازل برخی رهبران و فرماندهان مقاومت هدف قرار گرفت اما به دلیل خالی بودن این منازل، کسی زخمی یا شهید نشد.

مترجمام**1502**2023
کد N179641