مبارزه با مواد مخدر را باید در سطح منطقه ای و بین المللی یکپارچه کرد

سازمان ملل

تهران - ایرنا - مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد گفت: کلید موفقیت این است که مبارزه با مواد مخدر را در سطح منطقه ای و بین المللی یکپارچه کنیم و رویکرد متوازنی به موضوع داشته باشیم.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر،ˈ یوری فدوتوفˈ امروز در آغاز پنجاه و هفتمین نشست سالانه کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل با اعلام این مطلب افزود: در گذشته موفقیت هایی برای مبارزه با مواد مخدر انجام شده است .

وی با اشاره به این که همکاری های بین المللی و ابتکارات منطقه ای در این خصوص تا حدودی تقویت شده است ،ابراز امیدوار کرد که بحث هایی که در جلسه صورت می گیرد، موجب شود تا یک زمینه مشترکی در امر مبارزه بوجود آید.

فدوتوف با تاکید بر اینکه مواد مخدر در افغانستان همچنان یک چالش است، ادامه داد: قاچاق مواد مخدر موجب به خطر افتادن زندگی مردم در آمریکای مرکزی شده است.***مبارزه با مواد مخدر به لحاظ جهانی هنوز به حد کمال نرسیده است

ˈیان الیاسونˈ معاون دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این نشست با بیان اینکه از لحاظ جهانی هنوز مبارزه با مواد مخدر به حد کمال نرسیده است، گفت: مجرمان اصلی، قاچاقچیان مواد مخدر هستند و از کشورها می خواهم به طور جامع بحث در باره مواد مخدر را ادامه دهند تا نهایتا راه حلی برای رفع رنج کسانی که دچار آن شده اند، به دست آید.

بر اساس این گزارش ، جلسه دو روزه مقامات عالی رتبه کمیسیون مواد مخدر برای بررسی برنامه ها و اهداف مندرج در بیانیه سیاسی و برنامه اقدام سازمان ملل که در سال 2009 میلادی تصویب شد، پیش از ظهر پنجشنبه در مقر سازمان ملل متحد در وین آغاز به کار کرد.

همچنین چالش ها و اقدامات انجام شده کشورها در امر مبارزه و ارائه یک راهکار برای اجلاس ویژه سازمان ملل متحد که در سال 2016 میلادی برگزار می شود از محورهای مهم اجلاس مقامات عالی رتبه کمیسیون مواد مخدر است.

در این جلسه بیش از 1500 نفر از مقامات عالی رتبه و متخصصانی از 40 کشور در سطح وزیر و معاون وزیر حضور دارند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز از جمهوری اسلامی ایران در اجلاس مزبور حضور دارد.

اجتمام (1)**9022**1436
کد N179568