بیانیه ستاد نمازجمعه تهران درباره اظهارات بان‌کی‌مون و رفتار اشتون

كاترين اشتون,نماز جمعه

ستاد نماز جمعه تهران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: دیدار مسئله‌دار اشتون و اظهارات نابجای بان‌کی‌مون، دهن‌کجی به استقلال نظام است و قوه قضائیه باید با عاملان و مرتبطین داخلی این مفسده برخورد کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

جمهوری اسلامی ایران با شفاف‌ترین قانون اساسی در جهان، تکلیف تمام قوا از بالاترین جایگاه اجرایی در کشور تا پایین‌ترین فرد را به وضوح مشخص کرده است و وزارت امور خارجه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیست.

سفر کاترین اشتون، مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا که به اصطلاح پیام صلح و دوستی را در پی داشت عملا خلاف آن ثابت شد و مباحثی خارج از چارچوب مقررات بین‌المللی و دیپلماتیک مطرح گردید که باعث رسوایی خانم اشتون گردید که در مقامی در چنین سطح بالای اجرایی چطور دزدانه که دون شان اروپایی است با تعدادی از فتنه‌گران به بهانه روز جهانی زن دیدار کرد.

بالاتر از آن افتضاح و تنها 3 روز پس از دیدار اشتون با فتنه‌گران، بان‌کی مون، دبیرکل سازمان ملل نیز در گزارشی واهی ضمن نقض حقوق بشر در ایران، خواستار اقدام فوری برای آزادی سران فتنه شد و رییس جمهور کشورمان را متهم کرد به وعده‌های انتخاباتی خود عمل نکرده است! پازل عهدشکنی غرب با حرکت زشت اشتون آغاز و اظهارات گستاخانه بان‌کی‌مون آن را تکمیل نمود.

معیارهای دوگانه غرب با مدیریت پشت پرده آمریکا درخصوص حقوق بشر و عدم پایبندی به تعهدات که از یک نهاد رسمی جهانی اعلام گردید، دقیقا گواه عدم استقلال نهادهای بین‌المللی است که ایران اسلامی به عنوان مستقل‌ترین کشور همیشه به اینگونه زبان درازی‌ها اعتراض داشته و عنوان می‌کند جمهوری اسلامی فقط و فقط تعهد نسبت به مردم ولایتمدار ایران اسلامی دارد و هیچ تعهدی به مجامع جهانی ندارد و اگر مدعیان دروغین حقوق بشر، نقض حقوق بشر را در ایران و سوریه و اوکراین پیگیری می‌کنند، این مساله را در آمریکا، عربستان و بحرین هم حتما دنبال کنند.

نقشی را که کاترین اشتون و بان کی مون با هماهنگی کامل علیه مسائل داخلی جمهوری اسلامی بازی کردند به حدی مشمئزکننده بود که عدم لیاقت هر دو نفر را ثابت کرد.

نماینده ایران در سازمان ملل موظف است که از طریق مجاری حقوقی و بین‌المللی این دخالت‌های آشکار را پیگیری نماید و وزارت خارجه نیز موظف است به اظهارات سخیف بان کی مون پاسخ دندان شکن بدهد و حتی دولت پیگیری نماید که خانم اشتون با چه مجوزی و مطابق کدام بند و یا تحت کدام عرف دیپلماتیک چنین ملاقاتی را انجام ترتیب داده است؟

دیدار مساله‌دار اشتون و اظهارات نابجای بان کی مون نوعی دهن کجی به استقلال نظام است و می‌بایست قوه قضاییه با عاملان و مرتبطین داخلی این مفسده برخورد نماید.

من‌بعد، هر فرد یا سازمانی چه داخلی و چه بین‌المللی چنین گستاخی را نسبت به ملت سترگ ایران اسلامی روا دارد، همانند مجرمان داخلی با آنها برخورد خواهد شد و قوه قضاییه و وزارت اطلاعات قضیه را به مثابه مساله‌ای مهم در حد و درجه امنیت کشور پیگیری خواهند کرد و جمهوری اسلامی ایران حق مقابله به مثل را برای خود محفوظ می‌داند.

ستاد نماز جمعه تهران همراه و هم‌صدای مردم عزتمند ایران اسلامی اشد مجازات عاملان و دست‌اندرکاران این توطئه‌ها را از دستگاه قضا خواستار است و تا حصول نتیجه پیگیری نیز خواهد کرد.»

انتهای پیام

کد N179456