قرائتی در همایش تجلیل از بانوان قرآن پژوه:

زنان برای تدریس لباس روشن بپوشند/ محجوریت قرآن بخاطر اصطلاح مالی کردن آن است

سیاست داخلی,قرائتی,همایش تجلیل از بانوان قرآن پژوه

برخی آیت الکرسی را یک نفس می خوانند. آیا این کمال است؟ یک لات هم با یک نفس آدم می کشد. برخی می پرسند نماز در قطب شمال چگونه است. آیا پدر و مادر شما آنجا رفته اند که چنین سوالی برایتان پیش آمده است/اگر بتوانیم یک سایت خنده راه اندازی کنیم میلیون ها جوانی که حال ما آخوندها را ندارند آنگاه شیفته ما خواهند شد.

رییس ستاد اقامه نماز با انتقاد از دنبال کردن دین در آسمان گفت که رمز محجوریت قرآن در جامعه بخاطر اصطلاح مالی کردن آن است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در یازدهمین همایش تجلیل از بانوان قرآن پژوه، سخنان خود را به تفسیر آیه 35 سوره نسا که در مورد رسیدگی به اختلافات زناشویی است اختصاص داد و گفت: در این آیه گفته شده که اگر نگران اختلاف میان زن و شوهر هستید نباید بیکار نشسته بلکه برای اصلاح و ایجاد محبت میان آنها قیام کرده و کار را پیگیری کنید.

رییس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه طبق این آیه یک نفر از طرف اقوام زن و یک نفر از اقوام مرد باید حکم برای بررسی موضوع شوند، اظهار کرد: جامعه در قبال حفظ خانواده مسئولیت دارد، لذا پیش از آنکه اختلاف میان زن و شوهر جدی شود باید به مسئله ورود و آن را مدیریت کرد و اجازه نداد که مرد به اقوام خود و زن نیز به اقوام خود مسائل را بازگو کند تا فتنه بزرگی ایجاد شود و نتوان آن را مدیریت کرد.

این استاد درس هایی از قرآن با اشاره به دعوت مسئولان دانشگاه تهران از وی برای تدریس در دانشگاه گفت: دینی که برای پول یا ترم درسی باشد به درد نمی خورد از این رو به مسئولان دانشگاه گفتم دوست ندارم دانشجویان فقط برای نمره و ترم دنبال مسائل دینی باشند به همین دلیل فقط برای اقامه نماز در این دانشگاه حاضر می شوم و هر روز آیه ای را برای دانشجویان تفسیر خواهم کرد.

وی دلیل محجور بودن مردم از قرآن را اصطلاح مالی کردن آن دانست و افزود: چند روز پیش مکانی بودم که پر از پایان نامه های قرانی و دینی بود. آیا کسی از این ها استفاده هم می کند؟ متاسفانه حرف هایی که در دانشگاه ها و حوزه ها زده می شوند واجب و مستحب نیست. ما باید دین را از آسمان به زمین بیاوریم. غربی ها از پایین و از حشره شناسی و گیاه شناسی آغاز و به آسمان رسیدند اما ما گفتیم که این ها علم نیست و به سوی ملکوت و جبروت رفتیم که هم آسمان را از دست دادیم و هم از پایین بازماندیم.

قرائتی خطاب به بانوان پژوهشگر و مربیان قرآنی تاکید کرد: چادر سیاه برای اینکه کمتر جلب توجه کند برای خیابان خوب است اما برای تدریس حتما رنگ های روشن بپوشید تا با این کار مخاطب بهتر بتواند مطالب را درک کند. مشکل ما این است که تنها دین را در آسمان دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه از دین خنده را رها کرده و به گریه چسبیده ایم، ادامه داد: اگر بتوانیم یک سایت خنده راه اندازی کنیم میلیون ها جوانی که حال ما آخوندها را ندارند آنگاه شیفته ما خواهند شد.

رییس ستاد اقامه نماز با انتقاد از افرادی که به ظواهر دینی توجه و از باطن آن بازمانده اند، تصریح کرد: برخی آیت الکرسی را یک نفس می خوانند. آیا این کمال است؟ یک لات هم با یک نفس آدم می کشد. برخی می پرسند نماز در قطب شمال چگونه است. آیا پدر و مادر شما آنجا رفته اند که چنین سوالی برایتان پیش آمده است. دیگری موضوع پژوهش خود را داشتن یا نداشتن همسر و فرزند امام زمان (عج) انتخاب کرده است.

قرائتی با تاکید براینکه نباید گول کلمه پژوهش، حوزه و دانشگاه را بخوریم، اظهار کرد: علم غیر از اصطلاح است اما ما آن را اصطلاح مالی کرده و فکر می کنیم فردی علمی هستیم. علمی که به ما نور ندهد و ما را به بندگی خدا نزدیک نکند به درد نمی‌خورد.

کد N179452