مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

طلاب خواهر در فضای مجازی سنگربان عفاف هستند

حوزه‌هاي علميه خواهران

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور، طلاب خواهر را سنگربان دفاع از عفاف و حجاب در فضای مجازی دانست.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور، طلاب خواهر را سنگربان دفاع از عفاف و حجاب در فضای مجازی دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران در مجتمع نرجس خاتون قم با اشاره به فعالیت حدود 2هزار وبلاگ از سوی طلاب خواهر اظهار کرد: اگر وجود فضای مجازی تهدید است، فرصت نیز به شمار می‌رود تا بیان قرآن را به اقصی نقاط عالم برسانیم.

وی با اشاره به حدیث ثقلین تصریح کرد: اگر ملت، امت و دانشمندی به این معتقد بود که ثقلین از هم جدا می‌شوند خود را از معارف اسلامی و وحی الهی جدا و دور کرده‌ است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران افزود: مصائبی که بر اهل بیت(ع) وارد شد برای جدا کردن این دو از هم بود و ایستادگی معصومین برای پافشاری و حفظ این دو بود.

جمشیدی با بیان این‌که «بر اساس روایات شب قدر ظرف زمانی برای وجود امام زمان(عج) است» اظهار کرد: صدیقه طاهره(س) ظرف حقیقی امام زمان(عج) است و همه ائمه(ع) مولود حضرت زهرا(س) هستند.

وی حقیقت شب قدر را تقسیم ولایت ائمه(ع) و ولایت حضرت حجت(عج) دانست و گفت: هر کس به حقیقت شب قدر دست یابد، به حقیقت این معنا دست یافته است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور افزود: اسلام و انقلاب به سنگربانانی احتیاج دارند که از آنها دفاع جانانه داشته باشند، خواهران طلبه باید از این فرصت استفاده کنند و در هدایت دیگران بکوشند.

وی برگزاری جشنواره‌های مختلف را فرصتی برای شناسایی ظرفیت‌های طلاب از سوی آنان دانست و تصریح کرد: این تازه اول راه است و برگزیدگان این جشنواره‌ها باید اکنون که راه را یافته‌اند، در ادامه مسیر بکوشند.

در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام محمدتقی قندی معاون فرهنگی تربیتی حوزه‌های علمیه خواهران کشور در سخنانی با بیان این‌که «بر اساس معارف دینی، قرآن شفای مردم است» اظهار کرد: باید اندیشه کنیم که زمینه شفای قرآن چیست.

وی افزود: ظرف سالم برای قرآن، قلب سلیم است که برای خداوند آماده حرکت شده است. البته کسی که در این راه گام می‌نهد از ابتدا در قله نیست اما به سوی خدا حرکت می‌کند.

انتهای پیام

کد N179232