سرمدی بیان کرد:

ابراز امیدواری تهران به برچیده شدن سریع بساط گروه های تروریستی در عراق

سیاست خارجی

قائم مقام وزیر خارجه ایران ضمن محکومیت اقدامات تروریستی در عراق و تقبیح حمایت های خارجی از تروریست ها، حمایت جمهوری اسلامی ایران را از مبارزه با تروریسم در عراق را مورد تاکید قرار داد و برچیده شدن هر چه سریعتر بساط گروههای تروریستی در کشور برادر و همسایه، عراق را آرزو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر،مرتضی سرمدی، قائم مقام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در راس هیاتی در اجلاس بین المللی مبارزه با تروریسم به بغداد سفر نموده، در حاشیه این نشست، با سید عمار حکیم، رییس مجلس اعلای اسلامی عراق ملاقات کرد.

در این دیدار، طرفین با اشاره جنایت های تروریست ها در کشورهای منطقه، از جمله سوریه و عراق، که منجر به کشتار وسیع مردم بی گناه و ویرانی های قابل توجهی شده، بر لزوم هماهنگی و همگامی تمامی کشورهای جهان با پدیده تروریسم و تلاش برای ریشه کن کردن آن تاکید کردند.

سرمدی نیز ضمن محکومیت اقدامات تروریستی در عراق و تقبیح حمایت های خارجی از تروریست ها، حمایت جمهوری اسلامی ایران را از مبارزه با تروریسم در عراق را مورد تاکید قرار داد و برچیده شدن هر چه سریعتر بساط گروههای تروریستی در کشور برادر و همسایه، عراق را آرزو کرد.