با محوریت موضوعات اقتصادی اعلام شد

آخرین دستور کار جلسات مجلس در سال 92

مجلس شوراي اسلامي,ماليات,اصل 44,سال 92

در آخرین هفته کاری مجلس در سال 92، نمایندگان موضوعاتی نظیر ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و طرح اصلاح موادی از قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل «44» قانون اساسی را در دستور کار دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دستور کار مجلس در هفته پایانی سال که طی روزها‌ی شنبه تا چهارشنبه (24 تا 28 اسفند) برگزار می‌شود، به شرح زیر است:

1- ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس در مورد: طرح اصلاح ماده «45» آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که دو فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ 1392.12.18 به تصویب رسیده است.

2- ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 1366 و اصلاحات بعدی آن که یک‌فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ 1391.12.6 به تصویب رسیده است.

3- گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل «44» قانون اساسی در مورد‌ طرح اصلاح موادی از قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و اصلاحیه آن مصوب 1377 و الحاق موادی به آن، اعاده شده از شورای محترم نگهبان.

4- گزارش کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مورد: وضعیت خودروهای وارداتی.

5- گزارش کمیسیون اجتماعی درمورد طرح استفساریه تبصره «3» ماده «9» قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان انقلاب اسلامی که یک فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ 1392.9.5 به تصویب رسیده است.

6- گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه موافقتنامه همکاری‌های امنیتی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی پاکستان که درراستای اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفت.

7- گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درمورد طرح نظام رتبه‌بندی معلمان که در راستای اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفت.

8- گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درمورد طرح دائمی شدن قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور مصوب 1387 که در راستای اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفت.

9- ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه تعیین حریم حفاظتی - امنیتی اماکن و تاسیسات کشور که در راستای اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفت.

10- گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل «44» قانون اساسی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم «44» قانون اساسی که در راستای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفت.

11- گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه موافقتنامه ایجاد و راه‌اندازی بانک اطلاعاتی سازمان همکاریهای اقتصادی «اکو» درخصوص قاچاق و تخلفات گمرکی.

12- گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات درمورد مالیاتهای بر درآمد و سرمایه.

13- گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیأت‌های انضباطی نیروهای مسلح.

14- گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کنیا به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی درمورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل الحاقی آن.

15- گزارش کمیسیون اجتماعی درمورد لایحه اصلاح قانون اعتبار اسناد عادی وام‌های پرداختی شرکتهای تعاونی روستائی، عشایری و صیادی به اعضاء مصوب 1365 و قانون اصلاح قانون‌ مذکور ‌مصوب.

به گزارش ایسنا، سوال حمید رسائی، علی‌اصغر زارعی و روح‌الله حسینیان نمایندگان تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر از وزیر نفت و گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم «44» قانون اساسی درمورد «میزان تحقق اهداف سیاست‌های کلی و نحوه اجرای قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم 44 قانون اساسی» در اجرای مواد «44» و «49» آئین‌نامه داخلی مجلس از دیگر موضوعاتی است که برای هفته آینده در دستور کار مجلس قرار دارد.

انتهای پیام

کد N178313