ادامه تظاهرات دانشجویان حامی مرسی در مصر

مصر,تظاهرات

جمعی از دانشجویان حامی اخوان المسلمین مصر با برگزاری تظاهرات در دانشگاه‌های مختلف ضمن محکوم کردن "کودتای نظامی" بر ادامه تظاهرات مسالمت‌آمیز تا زمان سرنگونی "دولت کودتا" تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، جمعی از دانشجویان مصری حامی اخوان المسلمین با برگزاری تظاهرات در دانشگاه‌های "قاهره"، "عین شمس"، "الزقازیق"، "اسیوط"، "الاسکندریه"، "المنصوره"، "کودتای نظامی" مصر و اقدامات نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان را محکوم کردند.

در دانشگاه قاهره جمعی از دانشجویان با برگزاری تظاهرات ضمن اعلام مخالفت خود با بازداشت دانشجویان، خواهان آزادی هر چه سریعتر بازداشت‌شدگان سیاسی شدند.

تظاهرکنندگان همچنین تاکید کردند که تا زمان سرنگونی "دولت کودتا" به تظاهرات خود ادامه خواهند داد.

تجمع‌کنندگان همچنین با حمل پرچم‌های مصر و پلاکارد و نماد‌های میدان "رابعة العدویة" و سر دادن شعارهایی علیه عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع و محمد ابراهیم، وزیر کشور مصر خواهان پاکسازی موسسات قضایی مصر از "کودتاچیان" شدند.

تظاهرکنندگان همچنین اوضاع وخیم اقتصادی از جمله قطعی برق و گرانی قیمت‌ها را محکوم کردند.

نیروهای امنیتی نیز با شلیک گاز اشک‌آور به سمت تظاهرات جمعی از دانشجویان دانشگاه قاهره یورش بردند.

از سوی دیگر، دادستان کل استان "الشرقیة" پرونده 106 تن از حامیان اخوان المسلمین را که به اقداماتی از جمله پیوستن به گروه تروریستی، قانون‌شکنی و در اختیار داشتن مواد منفجره متهم بودند، به دادگاه کیفری ارجاع داد.

از سوی دیگر، عبدالفتاح السیسی در سخنانی تاکید کرد: روابط میان ملت مصر و نیروهای مسلح روابطی دوستانه و عمیق و بر اساس احترام متقابل است.

وی با بیان اینکه ارتش مصر، ارتشی ملی و توانمند است، گفت: مهمترین مساله‌ای که نیروهای مسلح را از دیگر گروه‌ها متمایز می‌کند، داشتن درک و فهم عمیق ارتش و درستی و راستی آنهاست.

السیسی همچنین بر لزوم آگاهی واقعی جامعه از چالش‌ها و تهدیداتی که مصر با آن مواجه است، تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N173923