آل هاشم:وظیفه ذاتی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نزدیک کردن دل ها بسوی خداست

سیاسی

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: وظیفه ذاتی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نزدیک کردن دل ها بسوی خداست و روحانیون مرزبانان اصلی فرهنگ دینی در این حوزه هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم طی سخنانی دراختتامیه دهمین گردهمایی روحانیون آجا که با حضور آیت الله سید احمد خاتمی، امام جمعه تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در مرکز همایش های کوثر این سازمان برگزار شد، ضمن اشاره به دغدغه های اخیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درخصوص مسائل فرهنگی، خاطرنشان کرد: روحانیون به عنوان مرزبانان اصلی مسائل فرهنگی باید نگاهی جدید به مسائل فرهنگی داشته باشند و با استفاده از ابزار و روش های نو، آحاد کارکنان نیروهای مسلح، به ویژه جوانان و سربازان را از تهاجم و ناتوی فرهنگی مصون نگاه دارند.

نماینده ولی فقیه در ارتش در ادامه با اشاره به تلاش ها و اقدامات انجام گرفته از سوی سازمان مطبوعش در خصوص مسائل فرهنگی تصریح کرد: امروز در ارتش، ما نگاهی جدید در حوزه های مختلف فرهنگی از جمله مباحث قرآنی و موضوعات متنوع مربوط به خانواده کارکنان را دنبال می کنیم و در این خصوص با برنامه ریزی "طرح تدبر" در حوزه مفاهیم قرآنی و راه اندازی"مرکز مشاوره خانواده" برای کارکنان، گام های خوبی برداشته ایم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه با اشاره به فعالیت گسترده دشمنان در حوزه جنگ نرم خاطرنشان کرد: کارکنان ارتش باید آگاه ترین افراد به مسائل سیاسی و فرهنگی جامعه باشند تا بتوانند در شرایط بحرانی و نیاز تصمیم درست بگیرند که البته این امر از وظایف اصلی سازمان عقیدتی سیاسی آجا در حوزه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی است.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان این که سازمان عقیدتی سیاسی یک سازمان روحانی محور است افزود: هدف اصلی این سازمان گسترش فعالیت فرهنگی و نزدیک کردن دلهای کارکنان بسوی خداست.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش سپس به تشریح نقش روحانیت و رسالت ذاتی آنان در حوزه جنگ نرم پرداخت و مواردی را دراین خصوص عنوان نمود.

وی همچنین ضمن تشریح اقدامات انجام شده در خصوص برگزاری دهمین گردهمایی روحانیون سازمان عقیدتی سیاسی ارتش یادآورشد: مقدمات برگزاری این گردهمایی پیشتر با برگزاری همایش های مرتبط درسطح ادارات تابعه صورت گرفته بود که روز گذشته (یکشنبه) روحانیون حاضردر این گردهمایی، محضرمبارک رهبر فرزانه انقلاب شرف یاب شدند.

انتهای پیام

کد N173368