آخرین خبرها از هواپیمای ناپدیدشده مالزی

هواپیما

کوالالامپور – ایرنا – گروه امداد و نجات ویتنام با کشف یک شیء زرد رنگ در منطقه دریایی که هواپیمای مالزیایی ناپدید شد، گروه جستجو به این منطقه اعزام کرد.

به گزارش ایرنا، مقامات ویتنامی اعلام کردند یک جت ویتنامی این شیء را امروز در 140 کیلومتری جزیره ˈتوچوˈ پیدا کرده اما قادر به شناسایی آن نشده است.

رسانه های ویتنام اعلام کردند با توجه به این که مقامات احتمال می دهند این شیء مربوط به یک قایق نجات باشد، گروه های امداد و نجات با بالگرد به منطقه اعزام کرده اند.

از سوی دیگر ˈنجیب تون رزاقˈ نخست وزیر مالزی سفر خود به جزیره موریس را که قرار بود فردا انجام شود، لغو کرد.

دفتر نخست وزیری مالزی در بیانیه ای اعلام کرد برای پیگیری وضعیت هواپیمای مسافربری ناپدیدشده این کشور، نجیب تون رزاق سفر خود به موریس را لغو کرده است.

تلاش تیم های جستجو و نجات بین المللی برای یافتن اثری از این هواپیما و یا مسافرین تاکنون بی نتیجه بوده است.

مقامات مالزیایی صبح امروز اعلام کردند خانواده مسافرین این هواپیما که 239 سرنشین و خدمه داشت باید برای بدترین خبر آماده باشند.

اظهرالدین عبدالرحمان مدیر کل سازمان حمل و نقل هوایی مالزی امروز به خبرنگاران گفت که تاکنون اثری از هواپیما و یا بقایای آن یافت نشده است.

ˈاحمد شابریˈ وزیر چند رسانه ای مالزی نیز امروز از مردم خواست به برخی خبرهای منتشره در تارنماها و پایگاه های اطلاع رسانی توجه نکنند.

پس از ناپدیدشدن این هواپیما خبرهای ضدونقیضی از منابع مختلف منتشر می شود که برخی از این خبرها تکذیب می شود.

هواپیمای مسافری خطوط هوایی مالزی بامداد روز شنبه ساعتی پس از ترک فرودگاه بین المللی کوالالامپور به سمت پکن با 239 سرنشین شامل 227 مسافر و 12 خدمه ناپدید شد.

153 مسافر این هواپیما چینی، 38 نفر مالزیایی، 12 نفر اندونزیایی، هفت نفر استرالیایی، سه نفر فرانسوی، چهار نفر آمریکایی، دو نفر نیوزیلندی، دو نفر اوکراینی و بقیه از کشورهای روسیه، ایتالیا، تایوان، هلند و اتریش بودند.

آساق**د.م**1611
کد N172242