درخواست نتانیاهو از اشتون برای تحت فشار قرار دادن ایران

سیاسی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که پروژه خبرسازی اخیر رژیمش درباره کشتی حامل سلاح با شکست مواجه شد از کاترین اشتون خواست تا در دیدارهایش با مقامات ایرانی درباره کشف یک کشتی حامل سلاح که از ایران به فلسطین می‌رفته است، گفت‌وگو کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در آغاز نشست هفتگی کابینه گفت: کشتی که هفته گذشته به دست نیروهای اسراییلی کشف شد، حامل سلاح‌هایی بود که از ایران به فلسطین می‌رفت. این کشتی چهره واقعی ایران را نشان خواهد داد.

هم‌اکنون کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران آمده است تا درخصوص بهبود روابط ایران و غرب و برنامه‌های هسته‌ای ایران با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کند.

براساس این گزارش رژیم صهیونیستی قصد دارد محموله این کشتی را در معرض دید عموم قرار دهد. این رژیم ادعا می‌کند که این کشتی حامل راکت‌های ساخت سوریه بوده که از طریق ایران به سمت غزه در حرکت بوده است و امیدوار است که دیپلمات‌های غربی در مذاکرات‌شان با ایران این کشور را به بهانه این سلاح‌ها تحت فشار قرار دهند.

رژیم صهیونیستی در گذشته نیز با طرح چنین اتهاماتی سیاست ایران‌هراسی را دنبال کرده است. مقامات ایران و غزه هرگونه ارتباط با این کشتی را رد کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N170578