اعزام نیروهای ویژه آمریکایی به اردن برای آموزش نظامیان عراق

عراق,آمريكا

دولت آمریکا اخیرا در اقدامی تازه در جهت کمک به بغداد برای مبارزه با شبه‌نظامیان القاعده، تعدادی نیروی ویژه به اردن فرستاده است تا سربازان عراقی و اردنی را آموزش دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از از خبرگزاری رویترز، این نیروهای ویژه برای شرکت در برنامه‌های تمرینی با حضور نیروهای عراقی و اردنی به اردن فرستاده شده‌اند. این اقدام، راهی جدید برای حمایت دولت آمریکا از نوری مالکی، نخست‌وزیر عراق است.

این طرح تمرینی که کمتر از 100 سرباز ممتاز از این سه کشور در آن حضور دارند تا پایان آوریل ادامه خواهد داشت اما به گفته مقامات، سربازان عراقی تنها تا پایان ماه جاری میلادی در آن شرکت خواهند کرد.

به دلیل عدم وجود یک توافق نظامی بین عراق و آمریکا، برگزاری چنین طرح‌هایی در خارج از خاک این کشور و برای مثال اردن که با وجود همسایگی با سوریه یکی از متحدان اصلی آمریکا در خاورمیانه است، بهترین راهکار است.

پس از اینکه گروهی تروریستی موسوم به "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) با کمک گروه‌های سنی کنترل شهر فلوجه در استان الانبار عراق را در دست گرفت، نگرانی‌های آمریکا از وضعیت عراق افزایش یافت.

انتهای پیام

کد N166806