تاکید آیت‌الله موسوی‌اردبیلی بر ضرورت ارتقاء سطح معلومات قرآنی پلیس

آيت‌الله العظمي موسوي اردبيلي

یک مرجع تقلید بر ضرورت ارتقای سطح معلومات قرآنی پلیس تاکید کرد و گفت: کتاب‌های علمی، دینی و قرآنی باید در اختیار پلیس و خانواده‌های آنها قرار گیرد.

یک مرجع تقلید بر ضرورت ارتقای سطح معلومات قرآنی پلیس تاکید کرد و گفت: کتاب‌های علمی، دینی و قرآنی باید در اختیار پلیس و خانواده‌های آنها قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، آیت‌الله موسوی اردبیلی در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان قم با وی، ضمن قدردانی از فرماندهی نیروی انتظامی در ترویج فرهنگ قرآنی، افزود: به برکت نظام و انقلاب همه قرآن خوان شده‌اند و شنیده‌ام ناجا سالیانه مسابقات حفظ، قرائت و درک مفاهیم برگزار می‌کند.

وی با اشاره به ضرورت ارتقای سطح معلومات قرآنی پلیس، گفت: نیروی انتظامی باید کتاب‌های علمی، دینی و قرآنی تهیه و در اختیار پلیس و خانواده‌های آنها قرار دهد تا روخوانی، روان خوانی، تجوید و مفاهیم قرآنی را بدانند و این برای اجتماع و نظام اسلامی خیلی خوب است، مخصوصاً در قم که ام‌القرای جهان اسلام و خاستگاه انقلاب اسلامی بوده و عامه مراجع در آن سکونت دارند.

سردار مجتبایی نیز در سخنانی تغییر در دانش را موجب تغییر در نگرش و آن را نیز باعث تغییر رفتار دانست و گفت: در نیروی انتظامی تلاش های خیلی خوبی برای تغییر رفتار کارکنان با مردم صورت گرفته و اکنون دیدگاه مردم به پلیس نیز تغییر یافته است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات قرآنی،‌ آگاه‌سازی و بصیرت هم برای کارکنان و هم برای خانواده آنها گفت: امروز دیدگاه کارکنان نسبت به خدمتی که باید باشند عوض شده و روز به روز در مسیر بهبود قدم بر می داریم.

مجتبایی ادامه داد: روند ارتکاب جرائم در نیروی انتظامی رو به کاهش بوده و امسال تخلفات کارکنان پلیس 20 درصد کاهش داشته که این از تغییر نگاه، بینش و رفتار کارکنان این سازمان است.

وی ارتباط با مراکز علمی و حوزوی را دلیل این ارتقا دانست و گفت: امیدواریم با بهبود ارتباط پلیس با مردم در مسیر آنچه که دین و نظام از ما می خواهند قرار گیریم.

انتهای پیام

کد N165977