یک فعال دانشجویی: فرهنگ توسعه ایرانی باید با تعالی و پیشرفت همراه باشد

سیاسی

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر گفت: ایران به عنوان یک کشور اسلامی افق‌هایی در باب توسعه مد نظر خود دارد که شامل تعالی و پیشرفت کشور می‌شود.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر گفت: ایران به عنوان یک کشور اسلامی افق‌هایی در باب توسعه مد نظر خود دارد که شامل تعالی و پیشرفت کشور می‌شود.

محمدرضا روشنایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: رسیدن به توسعه همراه با تعالی و پیشرفت فرهنگ خودش را می‌طلبد، که علاوه بر رعایت هنجارها توسط تک‌تک افراد جامعه به تعامل و همکاری بیشستر مردم نیز نیازمند است.

وی با اشاره به لزوم وجود ابزارهای جهت ایجاد فرهنگ توسعه گفت: مهم‌ترین ابزار آموزش فرهنگ توسعه رسانه‌ها است. سال‌هاست در سراسر جهان از این ابزار در جهت تغییر فرهنگ مردم استفاده می‌کنند. ما می‌توانیم با استفاده مثبت از ظرفیت آموزشی رسانه که به طور غیرمستقیم بر ناخداگاه مردم نیز تاثیر می‌گذارد، فرهنگ توسعه را رواج دهیم.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه در رسیدن به مسیر توسعه تلاش دولت و مردم همزمان ضروری است ابراز عقیده کرد: دولت از دل مردم جامعه انتخاب می‌شود و رابطه مابین مرم و دولت باید یک ارتباط دوسویه باشد. مطمئنا اگر مردم از دولتمردان رفتار مناسب و موجه ببینند آنان نیز همان رفتار را انجام می‌دهند. در کل باید در سوق دادن جهت رفتار اشتباه دولتمردان و مردم، به سمت رفتار درست تلاش کرد.

روشنایی همچنین با تاکید بر مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: وجود مفاسد اقتصادی دلیلی بر بیمار بودن اقتصاد کشور است، که نیازمند درمانی عمیق و ریشه‌ای است. حضور مفاسد اقتصادی در جامعه زیان‌بار است، اما مهم‌ترین ضربه‌ای که به جامعه می‌زند بی‌انگیزه کردن مردم به فعالیت‌های اقتصادی است.

وی ادامه داد: به طور مثال یک جوانی که توسط علم و تکنولوژی توانسته دستگاهی برای هدر نرفتن انرژی تولید کند زمانی که با قاچاق میلیاردی انرژی کشورش روبه‌رو می‌شود، انگیزه‌اش را برای فعالیت دوباره از دست می‌دهد.

انتهای پیام

کد N165659