آیت الله نعیم آبادی: روحانیون باید چهره واقعی آمریکا را به مردم نشان دهند

خبرگان

تهران - ایرنا - نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری گفت: علما و روحانیون باید چهره واقعی آمریکا را به مردم بشناسانند تا دیگر کسی جسارت آن را نداشته باشد که چهره خوبی از این دولت استکباری به مردم نشان دهد.

به گزارش ایرنا از دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در دومین روز از پانزدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری در نطق پیش از دستور خود درباره نقش مجلس خبرگان و قشر روحانی جامعه گفت: دشمن شناسی و معرفی دشمن(آمریکا) و نقشه های او برای مردم از وظایف روحانیون است.

وی در همین زمینه از برخی جنایات رژیم آمریکا در سطح کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکای لاتین و استثمار و استعمار این کشورها سخن گفت.

این عضو مجلس خبرگان و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان افزود: علما و روحانیون باید چهره واقعی آمریکا و ایالات متحده را به مردم بشناسانند تا دیگر کسی جسارت آن را نداشته باشد که چهره خوبی از این دولت استکباری به مردم نشان دهد.

نماینده مردم هرمزگان در خبرگان رهبری با مرور کتاب «آمریکای لاتین» قسمتهایی از آن را قرائت کرد و افزود: در سال 1950 ، هفتاد درصد معادن و منابع خام و پنجاه درصد تولید ناخالص ملی آمریکای لاتین تحت کنترل آمریکای شمالی داشت. با این حال در آن زمان یک دیپلمات آمریکایی می گوید، تعجب آور است که با وجود کمک های آمریکا به کشورهای آمریکای لاتین ،آمریکاییها را چپاول گر می دانند؛ اهالی آمریکای لاتین دندانهایشان ر ا با خمیر داندان ساخت آمریکای شمالی مسواک می کنند، کوکا کولا می نوشند و با خودروهای ساخت ایالت متحده حرکت می کنند.

آیت الله نعیم آبادی در بخش دیگری از نطق خویش به موضوع فرهنگ اشتغال و معضل بیکاری پرداخت و تصریح کرد: در کشور ما علی رغم وجود مشکل بیکاری بیکاری ، اما مشکل عمده تر فرهنگ کار و اشتغال است، و الا در بسیاری از رشته ها کار هست، اما افراد حاضر نیستند در این کارها اشتغال پیدا کنند و این امر باید اصلاح شود.

به گزارش ایرنا، جسله سوم از پانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری صبح امروز کار خود را با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی آغاز کرد.در این جلسه نیز همانند جلسات گذشته چند تن از نمایندگان این مجلس به ایراد نطق پرداختند.

نخستین سخنران پیش از دستور این جلسه حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین احمدی شاهرودی نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان بود که در خصوص وظایف نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و ارتباط آنها با دستگاههای دولتی سخن گفت.

سیام**2025**1535
کد N163299