رئیس مجلس خبرگان رهبری:| 150987

دولت از رهنمودهای دلسوزانه نمایندگان خبرگان استفاده بیشتری کند

سیاست داخلی

وجود این مجلس در ساختار نظام جمهوری اسلامی و تدبیر حضرت امام (ره) برای تشکیل این مجلس با عظمت در راستای تقویت جایگاه رهبری و پشتوانه قوی رهبری نظام است.

رییس مجلس خبرگان رهبری از دولت خواست با تعامل بیشتر با نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری از رهنمودهای دلسوزانه نمایندگان این مجلس برای پیشبرد بهتر اهداف نظام استفاده بیشتری کند.

به گزارش ایلنا، در ضیافت شام رئیس مجلس خبرگان رهبری که شب گذشته در دبیرخانه این مجلس برگزار شد، چند عضو مجلس خبرگان سخنرانی و در ‌‌نهایت آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان بر وحدت و همدلی هرچه بیشتر مسئولان در دستگاه‌های مختلف و روحانیت تاکید کرد.

حجت‌الاسلام محسن کازرونی عضو مجلس خبرگان رهبری به عنوان اولین سخنران درباره ساماندهی نطق‌های پیش از دستور نکاتی را برشمرد و خواهان ترتیب شرایطی شد تا تمامی اعضای مجلس خبرگان در طول دوره، به تناوب مجال سخن داشته باشند.

آیت‌الله میرمحمدی عضو دیگر مجلس خبرگان رهبری با ذکر نکاتی، به بررسی روایت مقبوله عمر بن حنظله و تطبیق ولایت‌فقیه بر آن پرداخت و بر این اساس به اصل پنجم قانون اساسی اشاره کرد.

آیت‌الله قرشی نماینده استان آذربایجان‌غربی با توجه به خطبه ۵۹ نهج‌البلاغه و شورش خوارج علیه امیرالمومنین و نیز خبرهای غیبی حضرت علی در این خطبه پیرامون سرنوشت این جماعت باغی مطالبی را بیان کرد.

آیت‌الله وافی نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان با اشاره به مسائل اقتصادی از دولت خواست همان‌گونه که قول داده درباره نگرانی خبرگان و دلسوزان پیرامون تورم و گرانی در سطح کشور اهتمام ویژه‌ای داشته باشد تا جلوی فشار مضاعف بر مردم گرفته شود.

وی به مسأله فرهنگ و بروز برخی ناهنجاری‌ها در سطح جامعه پرداخت و در خصوص برگزاری جشنواره‌هایی که حریم احکام اسلامی در آن‌ها رعایت نمی‌شود هشدار داد.

آیت‌الله طبرسی عضو مجلس خبرگان و امام‌جمعه ساری نیز در تکمیل صحبت‌های حجت‌الاسلام کازرونی پرداختن به فقه سیاسی و تبیین مسائل پیرامون آن را از سوی خبرگان خواستار شد.

حجت‌الاسلام دیرباز نماینده استان آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان هم مطالبی را درخصوص پرداختن مجلس خبرگان به مسائل جاری کشور و پیگیری آن‌ها از سوی ایشان خواستار شد.

وی با اشاره به جایگاه این مجلس از نقش علما و روحانیون شیعه در طول ادوار گذشته وظیفه نمایندگان مجلس خبرگان رهبری را بسیار مهم و خطیر ارزیابی کرد و افزود: داشتن عکس‌العمل صرفاً تدافعی نسبت به مسائل کشور مطلوب نخواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اسلامی دیگر عضو مجلس خبرگان نیز در این نشست، با اشاره به مبارزه علیه افکار انحرافی در طول تاریخ از عصر پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) تا عصر حاضر استفاده از تجربه گذشتگان برای جلوگیری از ترویج فرهنگ مهاجم غربی و تفکرات منحرف را خواستار شد و افزود: وظیفه و سهم نمایندگان مجلس خبرگان در این زمینه دارای اهمیت فوق‌العاده‌ای است.

آیت‌الله نورمفیدی نیز بر معرفی هرچه بیشتر مجلس خبرگان در سطح جامعه و مردم تأکید کرد و تصریح کرد: باید آگاهی توده مردم را نسبت به این مجلس مهم و نقش آن در نظام بالا برد؛ چرا که مردم باید بدانند این مجلس از جایگاه والایی برخوردار است که وظیفه تصمیم‌سازی در سطح کلان نظام را بر عهده دارد.

آیت‌الله نعیم آبادی عضو مجلس خبرگان هم با اشاره به سخنان آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس خبرگان رهبری در مورد پرهیز از اسراف در نهاد‌ها، دوایر دولتی و عموم جامعه این مسأله را مطابق آموزه‌های دینی و دستورات اسلام عزیز دانست و پیشنهاد داد این امر هر چه سریع‌تر با بهترین شیوه در سطح کشور نهادینه شود.

حجت‌الاسلام نمازی عضو دیگر مجلس خبرگان بود که در جلسه ضیافت شام ریاست مجلس خبرگان نکاتی را بیان کرد.

وی بر ارتباط بیشتر نمایندگان مجلس خبرگان و دولت برای حل برخی مشکلات کشور تأکید کرد.

حجت‌الاسلام عباسعلی سلیمانی عضو مجلس خبرگان و امام‌جمعه زاهدان نیز با اشاره به خلق حماسه سیاسی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری از سوی مردم و مسئولان نظام، برکات این حماسه را مدیون منویات رهبر معظم انقلاب دانست و افزود: حضور پر شعور آحاد مردم از برادران شیعه و اهل سنت در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از نشانه‌ها و برکات این حماسه سیاسی می‌باشد.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی عضو هئیت‌رئیسه مجلس خبرگان نیز مطالبی را پیرامون وظایف مجلس خبرگان رهبری بیان کرد.

حجت‌الاسلام سیدعبدالهادی حسینی شاهرودی نیز بر وحدت هر چه بیشتر بین مسئولان و مردم برای پیشبرد اهداف نظام تأکید کرد و در ادامه به مقوله فرهنگ اشاره و بر رعایت قوانین و اجرای طرح حجاب و عفاف در جامعه و حرکت دولت و تمام دستگاه‌های دولتی از جمله وزارت ارشاد و آموزش عالی در راستای اجرای این طرح تأکید کرد.

آیت‌الله احمد بهشتی هم درباره برخی تهدیداتی که ممکن است جامعه را تهدید کند سخنانی ایراد کرد.

وی نسبت به برخی مسائل مربوط به بنیان خانواده ایرانی و خطراتی که آن را تهدید می‌کند هشدار داد. در خصوص بروز برخی ناهنجاری‌های فرهنگی در سطح جامعه به ویژه در بین جوانان را خطری جدی در مسیر فرهنگ دینی نظام اسلامی ارزیابی کرد.

در پایان این نشست که طبق روال اجلاس گذشته در حاشیه اجلاسیه برگزار می‌شود، آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری، ضمن سخنانی بر وظیفه مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد و گفت: وجود این مجلس در ساختار نظام جمهوری اسلامی و تدبیر حضرت امام (ره) برای تشکیل این مجلس با عظمت در راستای تقویت جایگاه رهبری و پشتوانه قوی رهبری نظام است.

وی بر وحدت و همدلی هر چه بیشتر مسئولان در دستگاه‌های مختلف و روحانیت تأکید کرد و از دولت خواست با تعامل بیشتر با نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری از رهنمودهای دلسوزانه نمایندگان این مجلس برای پیشبرد بهتر اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده بیشتری کند.

کد N162961