کشته شدن بیش از 2000 آواره فلسطینی در جریان درگیریهای سوریه

آفریقا و خاورمیانه

یک رسانه فلسطینی با انتشار گزارشی تکان دهنده از کشته شدن بیش از 2000 آواره فلسطینی در جریان درگیریهای سوریه تا انتهای ماه فوریه سال 2014 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری فلسطینی معا با انتشار گزارشی در خصوص تعداد کشته شدگان فلسطینی در سوریه اعلام کرد: تا انتهای فوریه سال جاری میلادی 2081 فلسطینی در سوریه کشته شدند.

به موجب این گزارش که از سوی یک گروه آمار گیری فلسطینی ارائه شده 2050 نفر از این آوارگان فلسطینی در داخل سوریه و31 نفر دیگر در خارج از این کشور کشته شدند.

در این گزارش آمده است که 1447 نفر از این تعداد، در جریان حمله تروریست ها به اردوگاه های فلسطینی و اماکن متعلق به فلسطینی ها در سوریه و 603 نفر دیگر نیز در خارج از این اردوگاه ها  کشته شده اند.

بر اساس این گزارش، 1097 نفر از این آوارگان فلسطینی در دمشق، 451 نفر در حومه دمشق ، 452 نفر در درعا، 96 نفر در حلب، 60 نفر در حمص، 28 نفر در القنیطره، 26 نفر در اللاذقیه، 24  نفر در حماه، 19 نفر در ادلب، و 23 نفر دیگر در مناطق مرزی و راههای بین استانی سوریه کشته شده اند.

از بین 1447 فلسطینی که در اردوگاه های آوارگان در سوریه کشته شند؛ 848 نفر در اردوگاه الیرموک سکونت داشته و در جریان حمله تروریستها به این اردوگاه کشته شدند و 599 نفر دیگر نیز مربوط به دیگر اردوگاه های فلسطینی در سوریه از جمله اردوگاه درعا و الحسینیه بودند.

شایان ذکر است اردوگاه الیرموک واقع در جنوب دمشق در حال حاضر  تحت سیطره گروه تروریستی جبهه النصره است. این گروه تروریستی با محاصره اردوگاه الیرموک و جنگ با ارتش سوریه از ورود مواد غذایی و کمکهای بشر دوستانه سازمانها و نهادهای سوری و بین المللی به داخل این اردوگاه ممانعت می کند.

بر اساس گزارشهای منتشر شده از سوی منابع خبری، اردوگاه درعا در حومه دمشق نیز در دوره اخیر شاهد تشدید درگیری ها میان ارتش سوریه و گروه شورشی موسوم به ارتش آزاد بوده است.