معاون ستاد اقامه نماز تاکید کرد

توجه به اقامه نماز در اماکن تفریحی همزمان با ایام نوروز

سیاسی

معاون ستاد اقامه نماز کشور گفت: همانطور که اقدامات لازم برای امکانات رفاهی، تفریحی و تغذیه مردم در ایام نوروز صورت می‌گیرد باید به بحث نماز در این اماکن نیز توجه شود.

معاون ستاد اقامه نماز کشور گفت: همانطور که اقدامات لازم برای امکانات رفاهی، تفریحی و تغذیه مردم در ایام نوروز صورت می‌گیرد باید به بحث نماز در این اماکن نیز توجه شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، محمود مظفر در نشست ستاد اقامه نماز استان با اشاره به تاکیدات خداوند در آیات و روایات بر اهمیت موضوع نماز گفت: تمامی برکات و خیرات در دنیا و آخرت در سایه نماز به عنوان یک فریضه الهی است.

وی با اشاره به گذشت 34 سال از انقلاب اسلامی ایران و تاکیدات مقام معظم رهبری پیرامون نماز در پیام‌های ایشان به اجلاس سراسری نماز، گفت: وضعیت نماز در کشور مطلوب نیست و آنگونه که شایسته جامعه دینی و اسلامی است در جامعه پیاده نشده است.

مشاور عالی و معاون پیگیری‌های ویژه ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر این‌که «مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی نماینده حکومت و انقلاب و شهدا در آن پست اجرایی هستند» تصریح کرد: در برابر تهاجم فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی که از سوی استکبار به ما تحمیل شده به موضوع ترویج فرهنگ نماز در جامعه نپرداختیم.

وی با بیان این‌که «باید لذت نماز جماعت و اول وقت را به جامعه بویژه نسل جوان بچشانیم» ادامه داد: در این راستا هر مسئول و استاد دانشگاه معلم و روحانی خود نیز بایستی به این اعمال در مرتبه اول اهتمام داشته باشد.

مطفر با بیان این‌که «کارهای فرهنگی مانند تهیه و چاپ بروشور، کتاب و مسابقه در ترویج فرهنگ نماز موثر است» بیان کرد: اما تذکر لسانی با زبان خوش باعث تاثیر بیشتری در احیاء فرهنگ نماز در جامعه می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که «نتیجه تمامی کارهای فرهنگی باید منجر به ترویج و احیاء فرهنگ نماز در جامعه شود» خاطرنشان کرد: در ایام نوروز نیز مسئولان با تجهیز مساجد و تهیه امکانات در برگزاری نماز در بین راه‌ها و سایر مکان‌های تفریحی توجه داشته باشند.

انتهای پیام

کد N161091