بثینه شعبان تاکید کرد؛

شکست عربستان در رسیدن به اهداف خود در سوریه/حضور افسران اسرائیلی در کنار گروههای تروریستی

آفریقا و خاورمیانه

مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهوری سوریه با اشاره به حمایت رژیم صهیونیستی و عربستان از گروه های تروریستی در سوریه خاطر نشان کرد: مردم سوریه خواهان پایان خشونت و جنگ در کشورشان هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، "بثینه شعبان" مشاور سیاسی و رسانه ای "بشار اسد" در گفتگو با المیادین با بیان اینکه ارتش رژیم اسرائیل بر جنگ گروههای تروریستی با ارتش سوریه نظارت دارد تاکید کرد که تل آویو از افراد مسلح و گروه های تروریستی در سوریه حمایت می کند.

وی اظهار داشت: بر اساس اطلاعاتی که هم اکنون در دست داریم برخی از تروریست هایی که در جریان در گیری ها در سوریه زخمی شده و برای مداوا به اسرائیل(مناطق اشغالی 1948) رفتند، از سوی اسرائیل به سوریه اعزام شده اند.

شعبان همچنین با اشاره به برکناری "بندر بن سلطان" رئیس دستگاه جاسوسی عربستان سعودی از حوزه تصمیم گیری های ریاض به ویژه سیاست گذاری در خصوص سوریه  گفت: بندر بن سلطان در انجام وظیفه ای که در خصوص سوریه به وی واگذار شده بود شکست خورد.

وی در ادامه افزود: ریاض توجه و حمایت خود را تنها به تروریست های عربستانی معطوف نمی کند، بلکه از گروه های تروریستی دیگر نیز حمایت می کند که شامل تعداد زیادی از افراد بیگانه هستند.

این مقام سوری از عقب نشینی "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه از مواضع خود در خصوص سوریه قدردانی و تصریح کرد که سفر اخیر وی به ایران درهمین راستا بود.

وی در ادامه اظهار داشت: از دولت اردوغان می خواهیم که با مسدود کردن مرزهای مشترک ترکیه و سوریه از انتقال سلاح و تروریست به سوریه جلوگیری کند.

مشاور رئیس جمهور سوریه در ادامه ادعای برخی رسانه ها مبنی بر میانجیگری ایران میان سوریه و جنبش حماس را تکذیب و اعلام کرد: حماس وابستگی خود به اخوان المسلمین را بر هویتش به عنوان یک گروه مقاومت ترجیح داده است و خروج حماس از خط مقاومت، سبب تضعیف مسئله فلسطین شده است.

شعبان در ادامه به نشست ژنو2 که تا کنون دو مرحله از آن برگزار شده اشاره و تصریح کرد: هدف از برگزاری این نشست توقف خشونت و کشتار مردم سوریه است و تنها یک نشست ساده میان دو طرف نیست.

وی افزود: دولت سوریه از "اخضر الابراهیمی" نماینده سازمان ملل انتظار دارد که در گزارشی که در این خصوص ارائه خواهد کرد؛ به طور مستقیم به گروهی که در روند مذاکرات مانع تراشی کرده و آن را به حالت تعلیق در آورده است اشاره کند.

مشاور اسد در پایان خاطر نشان شد: تمام خواست و اراده مردم سوریه، بر بازگشت امنیت، آرامش و ثبات در کشور متمرکز شده است.